Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam írásbeli részéről mi...

Euroexam írásbeli részéről mi a véleményetek? Azt hallottam róla, hogy sokak szerint nagyon kevés idő van a feladatokra.

Figyelt kérdés

Még csak a neten lévő mintafeladatokat néztem meg belőle, de szerintem azok teljesíthetőnek tűnnek időn belül.

Előre is köszönöm!


2019. ápr. 5. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem a szövegértéses írásbeli százszor könnyebben ment, mint a magnó; ha gyakorolsz otthon és direkt próbálsz sietni, akkor menni fog! Én még újra le is tudtam ellenőrizni elölről az összes feladatot. Legyen tapasztalatod a szótárhasználatban és tegyél post itet a fontosabb részekhez, amiket gyakran megnézel, elfelejtesz, esetleg ha van benne rövid nyelvtani összefoglaló... Akár egynyelvű szótárt is vihetsz a kétnyelvűek mellé.

A levélírás nehezebb, nekem rossz témák voltak és arra tényleg nem maradt elég időm sajnos.

2019. ápr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a vàlaszt! :) A levélre nem úgy van egyébként, hogy van rà külön 60 perc? Vagy úgy érted, hogy az volt rà kevés?
2019. ápr. 5. 18:58
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként ez nagyon jó tipp, köszönöm szépen, hogy tegyek oda megjelölést, amelyik szót gyakran elfelejtem, mert sajnos nekem van jó pàr ilyen...:/ Még egy csomót keverek, mert sok hasonló van.
2019. ápr. 5. 19:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, hatvan perc volt a két levélre, és én az elsőn elcsúsztam, az negyvenre sikerült, de magyaron is ez van... Mindig jobbat és jobbat akarok, és ezért nem marad idő, és ezért lesz rosszabb. Ha neked elég, akkor szerencsés vagy és nem kell, hogy aggódj.

A szavakat én is keverem, ezért vizsga előtti lefekvéskor a szótár volt az esti mesém. :D

Sok sikert!

2019. ápr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a levéllel volt a baj. Kicsúsztam az időből mert először kicsit félreértelmeztem a feladatot. Végül 55%-ot kaptam rá. De szerencsére a többi rész nagyon jól sikerült, így lazán meglett.
2019. ápr. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, utolsó vàlaszoló! :)

Igen, nekem is rengeteget kell még gyakorolnon a szavakat...

Utolsó, köszi, akkor úgy làtszik, a levél az egyik sarkalatos pontja ennek a vizsgànak.

2019. ápr. 6. 15:20
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Igen a mintafeladatok tényleg teljesithetoek, meg a "probanyelvizsgaik" is-a C1-ről beszélek-aztán amikor ott vagy kb sokkot kapsz, hogy mi van?! Mert köszönő viszonyban sincsenek a honlapon lévő nyelvizsga és probavizsga az eleshez képest. Az idő rettentően kevés, a felügyelők bunkók és mogorvák. Amik voltak témák a nyelvizsgaban mind nagyon durvák ellentétben a practise test füzetben levokkel(amik kb b1-esek) . Halgattam C2 es hanganyagokat és azok könnyebbek voltak. A jegyzetelos egy vicc, gyorsan hadarva artilulalatlanul motyog a beszélő.Egy igazi angol nem értené.. És minek van utána 2 perc? Sok értelme van... Meg amikor párosítani kell kb az összes olyan hogy a kutya nem halott azokrol a mellekbevekrol és amikor a szótárban megnézem kb mind szinonimak. Meg valószínű, hogy apa és lánya a tulhalaszasrol meg a ujrahasznositarol beszélnek stb ennyit arról hogy mennyire életszerű Az olvasás is eroltetten nehéz pl egyik szoveg:az urmernokseggel kapcsolatos, becsapodo bolygók.. wtf!? De nem lenne baj, ha a rendes próbáikban is olyan lenne, de annál a középszintű érettségi nehezebb. Szotarat lehet használni csak idő nincs ra
2019. ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez a tapasztalatom, mint a #7-esnek. Listening feladatnál pislogtam csak, amikor a meditació és az újrahasznosítás volt a beszélgetés tárgya és a gyakorlófeladatos 1 szavas válaszok helyett az arcomba volt tolva 8 körmondat, amiből választani kéne. Úgy mentem vizsgázni, hogy 80%-os volt a legrosszabb eredményem, amit órán elértem, de a vizsgáról megsemmisülve jöttem ki.
2019. ápr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!