Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogy tanuljátok a német...

Ti hogy tanuljátok a német nyelvet?

Figyelt kérdés
Már van egy B2-es nyelvvizsgám,igazából csak napi szinten tovább fejleszteni szeretném.
2019. ápr. 6. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha van B2-es nyelvvizsgád akkor a szavakat nyomd tovább. Filmek német felirattal és szinkronnal, vagy épp felirat nélkül, és könyvek. Persze nekem pl. angolból van B2, már 3 éve. Amit nagyon elfelejtettem az a nyelvtan, mivel nem használom aktívan a nyelvet sajnos. A szavak is inkább ledegradálódtak az alap igékre, mondat szerkezetekre, pedig szerettem volna felsőfokot. Most inkább B1 szinten vagyok.

Szóval ajánlom azért azt is hogy néha vedd elő a nyelvtan könyvet is, és nézz bele mondjuk a szenvedő szerkezetbe. Nekem az ami kiesett nagyon. Vagy ha olvaol egy könyvet és nem vágod az a nyelvtan ott miért úgy van, akkor jön a ciki, és vedd elő inkább a nyelvkönyvet minthogy kérdésekkel hagyd ott azt a mondatot.

2019. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan abban a hajóban evezünk. :)


Az én stratégiám:


1. Minden nap 10 új szó megtanulása - ezek könnyített szövegek olvasásából jönnek, amik a neten elérhetőek.


2. Minden nap az előző 5 nap szavainak átnézése.


3. Minden nap egy rövid szöveg elolvasása a neten VAGY beleállni a Spiegel 1 érdekesebb szövegébe a "Readlang" alkalmazásával.


4. Minden nap egy "minifogalmazás". Leülök és egyszerűen alkotok 10 mondatot, az alapján amit látok, vagy amit csinálok.


5. Vasárnap csak pihenés! :)


6. Havonta 1 film német nyelvű megnézése a YouTube csatornán.


7. A "Lang8" alkalmazásával heti legalább 1 levél írása, amit anyanyaelvi penpal javít ki.


8. Eszembe vésni minden nap, hogy célom van a Némettel, mert "Angol", "Olasz" és "Német" nyelveken szeretnék beszélni, hogy a multinacionális világban könnydebben boldoguljak. :)

2019. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!