Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik tobb nyelvet beszeltek,...

Akik tobb nyelvet beszeltek, milyen szinten vagytok a nyelvekbol? Hany eves vagy? Hogy tanultatok?

Figyelt kérdés

Nem az erdekel, hogy milyen nyelvvizsgatok van, hanem hogy pl. hasznaltatok-e mar a nyelvet anyanyelvi beszelovel, vagy csak ugy beszelgettetek mar idegen nyelven?

Azert merult fel ez bennem, mert olvasok itt olyanok, akik 5 nyelven beszelnek/tanultak mar, meg 18evesen 3 nyelvvizsgaja van...en is tobb nyelven beszelek, tanultam, de nem erzem magam magabiztosnak ettol fuggetlenul idegen nyelven, attol fuggetlenul, hogy naponta hasznalom. Rosz lenne a nyelverzekem? Azt is tudom, hogy hiaba volt angolbol gazdasagi nyelvvizsgam, meg meg is dicsertek, mert olyan jol sikerult az irasbelim(kaptam kulon papirt rola), de mikor kimentem Angliaba megis beletelt par napba, hogy meg merjek szolalni...


2010. júl. 5. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez csak a személyes gátlásod. Nekem 22 évesen volt meg 5 nyelvvizsgám, és mind az 5 nyelven beszélek is. Én tanulásnak is kimentem minden nyelvvizsga előtt az adott nyelven beszélő országba 1-1 hónapra gyakorolni. Kezd beszélni nyugodtan, ha nem tökéletes, hát nem az, ahhoz úgyis sokév kell, hogy a szólásokat, helyi eltéréseket is megértsd.
2010. júl. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én két nyelven tanulok: az egyik az nagol, a másik az olasz.

Az előbbit hét éve, az utóbbit két éve tanulom. Angolul megszólalni nem merek, inkább olaszul, hiába csak keveset tduok belőle, de akkkor is inkább az.

Nyelvvizsgá, az nincs. Grat. annak, aki 5 nyelven beszél.

2010. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én angolul tanultam 12 évig, ebből az első 8 őszintén szólva semmit nem ért, a következő 4 már inkább, de ahhoz hogy letegyek egy nyelvvizsgát kint voltam külföldön egy hónapot, ahol nyertem némi magabiztosságot, illetve eljártam egy intenzív nyelvvizsga felkészítőre is, ahol többet tanultam 1-2 hónap alatt, mint 12 év alatt összesen! A nyelvvizsgámat megszereztem, de véleményem szerint sem a papír a lényeg... Ez csak egy papír, több ismerősömnek is van, akik egy értelmes mondatot sem tudnak összerakni, egyszerűen jól tippeltek, így meglett nekik! A nyelvtanom vacak, de rizsázni azt tudok, a szóbelit végig dumáltam, a fogalmazásnál tele írtam az összes üres oldalt! :)

Az angollal elboldogulok, megértetem magam az angol anyanyelvűekkel is! Egyre inkább úgy érzem, hogy kicsit kezdek konyha nyelven beszélni, de nem baj, megértik, én pedig jól érzem magam! :D

Franciát szintén tanultam 5 évig, ezzel nem mentem túl sokra, lassan haladó, nehéz felfogású csoporttal hozott össze a sors, akiket igazán nem is érdekelt ez az egész... Ha körülöttem francia beszél nem anyanyelvűvel, tehát nem hadarnak, kevésbé raccsolnak, akkor általában megértem miről beszélgetnek, de válaszolni már nem tudnék! Egyszerűen nem tudok összerakni egy mondatot, nem jutnak eszembe a szavak. Volt olyan hogy egy diákszállón, külföldön egy francia srác volt a szomszédom. Onnantól kezdve, hogy elárultam neki, hogy tanultam franciát is, csak franciául volt hajlandó hozzám szólni, én pedig angolul válaszolgattam neki! Teljesen jó volt, több ilyen kéne! Ha lehetőségem lenne ezúttal francia nyelvterületre is kimenni, talán abból is több megragadna egyszer! Ez a srác nagyon hajlott is arra, hogy tanítson valami újat, mivel elmondtam neki a véleményemet az egész francia tanulásomról... segíteni akart, és ha több lehetőségem lett volna hasonló dolgokra, valószínűleg gyorsabban és könnyebben is menne minden!

Az én tanácsom az, hogy menj ki külföldre lehetőséged szerint egyedül, és kezdj el beszélni! Az első nap egy sokk lesz, hidd el, de utána rááll a szád, és így rengeteg önbizalmat lehet szerezni! Ha társakkal mész, az nem ér semmit, úgy is magyarul beszélgettek végig! :) 20/L

2010. júl. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kinn vagyok most is kulfoldon, hasznalom is a nyelvet, mar mondtak azt is, h jol beszelem a nyelvet, de lehet tenyleg az elsonek van igaza, hogy a magam gatlasossaga a baj, mert attol felek mindig, hogy hibasan mondok vmit...nem ezen kellene gondolkodni, inkabb csak beszelni meg tobbet, meg tobbet, hogy gyakoroljam....es ha hibas, legfeljebb kijavitanak...senki sem lehet tokeletes. megprobalom...:-)

koszi!!!

2010. júl. 5. 12:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj, ha hibázol, az idegenek megértenek úgy is. A beszéd márpedig menni fog. Hajrá!
2010. júl. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Angolul és franciàul tanultam az egyetemen,aztàn 10 évre rà kimentem Îrorszàgba,- és ràjöttem hogy nem beszélek angolul. ( Mondjuk ôk se nagyon..:-))), 3 évet voltam kint, most ok. 7 hônapja költöztem Franciaorszàgba. Itt is ràjöttem, hogy nem tok beszélni! Most alakul..
2011. szept. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!