Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezek a nyelvek közül melyiket...

Ezek a nyelvek közül melyiket a legkönnyebb megtanulni?

Figyelt kérdés

Nos elszeretnék kezdeni suli mellet nyelvtanfolyamra járni , valami érdekes nyelvet tanulni , és sokat kinéztem csakhát nem tudom mivel kerülnék szembe nyelvtan és kiejtés tekintetében , ezért kérdezném azoktól akik tanulták mér a az egyik nyelvet hogy kb szerintük milyen nehéz na és persze az ország ahol beszélik hogy viszonyul a magyarokhoz .


Ezen nyelvek érdekelnek : Finn , Vietnámi , Lengyel , Szlovén , Horvát , Cseh , Német



2019. ápr. 14. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Mint magyar, elso kettot elfelejtheted. Ugy nehezsegben mint szuksegben. A masik 5-bol akarmelyik amelyik tetszik. Nyilvan a nemet lenne a hasznosabb.
2019. ápr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

A finn hasonlít a felsoroltak közül a legjobban a magyarhoz eredetileg és nyelvtanilag. Egy magyar gondolkodású ahhoz szokna hozzá a leggyorsabban, illetve nem is utálnak minket annyira a finnek. (Nincs konkrét negatívumuk rólunk, mint például a románoknak.)

Illetve ők is elismerik, hogy a magyar nyelv is ugyanabba a nyelvcsaládba tartozik mint az övék, ezáltal a szimpátia is nagyobb valamennyivel.


Mivel kérdezted, hogy a nyelvet beszélők hogyan viszonyulnak a magyarokhoz, gondolom tervedben van a kilátogatás esetleg a kikölzözés is. Ebből kiindulva, a szláv nyelveket le is húznám a listáról. Egy részt azért mert a lengyeleken kívül elég nagy lenne az esélye a kiutálásnak, másrészt gazdaságilag, mert nem éri meg oda költözni Magyarországról. Ha ki is költöznél, nem tartana sokáig.


Maradt a vietnám és a német.

A vietnám helyett akkor inkább más ázsiai nyelvet ajánlanék, mert szinte minden mással jobban jársz. Esetleg a kínai (mandarin) vagy a japán is jóval jobb választás lenne. Leginkább azért mert populárisabb nyelv, erősebb gazdaság ha esetleg elköltöznél oda, illetve még Magyarországon is nagyobb hasznát veheted ennek a két nyelvnek, akár tolmácsként.


Maradt a német. A német nyelvet nem kell bemutatni, sem pedig az országot. Stabil gazdaság, stabil jövő, ott élni érdemes lehet illetve 2. leghasznosabb nyelve (szerintem, angol után) Európában, szóval mindenképp érdemes.


Játékban maradt a finn és a német. Így mindjárt könnyebb választani. A finn gazdaság is stabil, az emberek kedvesek, tolmácsként elég keresett lennél. Illetve közelebb áll a nyelv hozzánk, magyarokhoz.


A német nyelvben nagyobb lenne a konkurenciád, hisz elég népszerű nyelv, főleg Magyarországon. Ha tolmácsként akarnál elhelyezkedni, jobban meg kéne bírkózz a munkáért mintha finn tolmács lennél, de persze ettől függetlenül nagyon keresett nyelv a német is tolmácsként.


Ha csak hobbiból akarsz tanulni, azt válaszd amelyik jobban megfog és jobban izgat/tetszik.

Ha minden más és inkább az eszedre akarsz hallgatni, illetve szívesen kamatoztatnád a tudásod, akkor német vagy finn. (Vagy esetleg valamelyik ázsiai nyelv amit már említettem.)


De igazából csak akkor ajánlom bármelyik nyelvet is, ha az angol már a tarsolyodban van.

2019. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hasznosság nem fontos
2019. ápr. 14. 14:45
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

#2 Upsz, a nyelvek nehézségéről nem is írtam. Mert ott pont a finn vezetné a listát. Bár nem lehet tudni, a nyelvek nehézségét általában az angolhoz mérik és hasonlítják, szóval ez is sokat változtathat a dolgon. Nem magyarajkúakra szabják a listákat.


De igazából mindegyik nehéz nyelv. Ettől függetlenül, a listám ugyanaz maradna, mint amit az első válaszomban írtam (#2).

2019. ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. ápr. 14. 17:39
 6/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Messze a vietnámi a legnehezebb ezek közül, mivel tonális nyelv, asszem 6 tónussal, melyeket a büdös életben nem tanulsz meg, csak ha az az anyanyelved. Kínai nyelveknél is nehezebb.
2019. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hallotam már vietnámit , és szetintem dallamos és latin betüket használnak . Most azon gondolkozok hogy vagy finn (kevés nyelvtanfolyam) vagy Német (túl sok nyelvtanfolyam + nem éppenséggel dallamos) vagy Vietnámi vag szlovén ( kevés nyelvtanfolyam és nyelvtanár ) , csak választani nem tudok .
2019. ápr. 16. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!