Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A "have to" és "need to"...

A "have to" és "need to" között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Mikor kell a " have to" - t és mikor a "need to" - t használni?
2019. ápr. 16. 20:53
1 2
 1/11 anonim válasza:

have to -kell

need - szükséges valami

2019. ápr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de akkor a " they need to know", "they have to know" mért jelenti mégis ugyan úgy azt hogy "tudniuk kell" vagy én tudok valamit nagyon rosszul?
2019. ápr. 16. 21:00
 3/11 anonim ***** válasza:

A have to-valamilyen MÁSOK által előírt kötelezettség amelyet végre kell hajtani, kötelezően, nincs apelláta


need to-belső kényszer, körülmények adta szükség, nyilván enyhébb kényszer mint a have to

2019. ápr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A need szükségességet jelez azaz, akkor használod, ha valamit el kell végezni ahhoz, hogy valami eredmény legyen, de ahogy előző írta, ez inkább fontos valaki számára, mintsem megkövetelt törvény vagy munka által.


A have to és a must van még.

A must formálisabb és erősebb inkább törvény a have to az ami mindennapos vagy munkában elvégzendő feladatoknál.

(Fontos a tagadó alak eltérő jelentés must not - nem szabad, don't have to - nem kell.)

2019. ápr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pont annyi szerző fogalmazza meg azt, hogy a need to az ugyanazt jelenti, mint a have to, mint amennyi nem. És a neten is van bőven példa erre is, arra is.


Ez itt nem a beszélő kényszere:


Under EU laws, all 15 EU governments need to give the green light to the changes that were approved by the European Parliament last month.


Biarritz need to beat Leinster at the Parc des Sports Aguilera by seven points or more to make sure of qualifying for the quarter-finals.

2019. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez a két pelda pont need egyértelműen. Hiszen senki nem irja elő hogy jóvahagyjon bármit is-nem emlékszem pontosan a peldára. Illetve a 8 pontot sem írja elő senki kötelezően.


Ez egyértelműen need, és úgyis forditanam. 15 eu tagállam jóváhagyása SZÜKSÉGES, ..


A sport példához:

Have to lenne mondjuk az olimpian hogy x métert KEll dobni a kvalifikacióért-az have to, ha senki nem dobja meg senki nem kvalifikal, ha mindenki megdobja akkor mindenki, ez egyértelműen külső kényszerre kötelezettség.

A döntőbe jutásért x métert kell dobnia az utolsónak minimum hogy megelőzzön vkit az need to. Mert szükség nem kötelezettség. Jó volt mar olyan hogy leszúrtak vkit de alapvetően ezt nem írja elő semmi. Míg a kvalifikációt igen.

2019. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
tehát akkor ha jól értem a need to-t akkor használom ha nekem kell pl tudnom valami és a have to-t meg akkor ha valakinek kell pl tudnia valamit?
2019. ápr. 17. 19:35
 8/11 A kérdező kommentje:

Pl I need to know

Meg You have to know

2019. ápr. 17. 19:36
 9/11 anonim ***** válasza:

én így irtam, csak most röviden

need to , szükséges hogy .. (feltétele)

have to , kell, mert feladat

must , kell, mert a törvény azt mondja

2019. ápr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
It's a great book, you MUST read it. -melyik törvény irja elő?
2019. ápr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!