Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tehetek Angol érettségit ha...

Tehetek Angol érettségit ha nem sikerül a német?

Figyelt kérdés

Általános iskola óta és szakmán is angolt tanultam.

A szakmát 3 éve tettem le most vissza mentem estire érettségizni ami 2 éves és úgy gondoltam menni fog most viszont úgy érzem hogy az angolnál kellet volna maradnom.

Ha nem sikerül a német érettségim nem tehetem le a potéretségit angolból?



2019. ápr. 23. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Tehetsz angolból is, csak kis a-val. :-)

Viszont akkor már fizetni kell érte, mert nem abból jelentkeztél elsőre. A német javító meg egy alkalommal ingyen van.

2019. ápr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pótérettségire csak akkor mehetsz, ha fel nem róható okokból nem tudtad megcsinálni, vagy félbeszakadt az érettségid vagy ilyesmi. Javítót lehet tenni, ha felróható okok miatt nem sikerült. De azt csakis másik vizsgaidőszakban. Szóval ha nem sikerül a német, akkor nem vizsgázhatsz angolból semmi esetre sem ebben az időszakban, hiszen arra nem is jelentkeztél. Majd az októberi érettségire kell jelentkezned csak angolból.
2019. ápr. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2es vagyok, véletlenül elküldtem. Azt jól írta az első válaszoló, hogy ezért viszont már fizetni kell. Ez nem számítana se pótló, se javító érettséginek sem, mert egy másik tárgyból tennéd le.
2019. ápr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

"Pótérettségire csak akkor mehetsz, ha fel nem róható okokból nem tudtad megcsinálni, vagy félbeszakadt az érettségid vagy ilyesmi."


Tévedés, majdnem jól tudod, csak amire te gondolsz, az a PÓTLÓérettségi.

"Pótérettségi" a vizsgaszabályzatban nem létezik, itt a GYIK-on és sajnos sokszor a tanárok szóhasználatában is általában javítóérettségit vagy őszi érettségit vagy más "nem rendes" érettségit jelent, ezt írta a kérdező.

Általában az emberek többségének fogalma sincs az érettségi fajtáiról, tudnak a rendesről, amit csak érettséginek hívnak, meg az előrehozottról, ami létezik, meg a pótról, ami nem. Kíváncsi vagyok, hogy a középiskolai tanároknak is hány százaléka tudná felsorolni az érettségi hét fajtáját.

2019. ápr. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!