Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás

A kérdés

Udvarias formulák az alábbiak megkérdezésére angol érettségin?

Sziasztok!

Emelt angol érettséginél a levélírás résznél gyakran szokott lenni olyan feladat, hogy állásra kell jelentkezni, majd fel van sorolva, hogy mik alapján kell írni.

Azzal lenne gondom, amikor a fizetségre vagy a "working hours"-ról kell kérdezni. Nekem a fejemben csak ilyen legegyszerűbb mondatok vannak, például hogy "How many hours do I have to work?" és "How much is the payment?".

Tudnátok abban segíteni, hogy ezekre vannak-e esetleg szebb vagy udvariasabb formulák? Tudjátok, amiktől olyan szépen megfogalmazottnak, meg 'okosnak' tűnnek a mondatok. :D

Nagyon köszönöm előre is a segítséget! :)

ápr. 30. 15:12  Privát üzenet  

A válaszok

A working hours-t én úgy tudnám le, hogy Is it a full-time or a part-time job?

A fizetést pedig: Could you tell me/Could I ask you about the salary?

Nem vagyok angol tanár, de szerintem ezek kevésbé nyers kérdések :)

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont ápr. 30. 15:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ! Tényleg sokkal jobban hangzanak, ilyesmikre gondoltam! :D Ment a zöld kéz. :)

# 2/4Időpont ápr. 30. 15:36 Privát üzenet
I'd like to ensure the best use of everyone's time. Would you share the salary range for this position and expected working hours?

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont ápr. 30. 16:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Wow! Tökèletes, köszönöm szépen! :)

# 4/4Időpont ápr. 30. 21:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Külföldiül ugyan úgy lehet megtanulni, mint magyarul?
A középfokú angol nyelvvizsgában a labor rész az szóbeli vagy írásbeli?
Valaki eltudja magyarázni, hogy az angolban mikor kell használni az -ing alakos melléknevet és az -ed alakos melléknevet? ( Például: boring, bored)
Ez a mondat helyes így?
Hogy van angol, hogy az üzlet az üzlet?
Angol (középfokú) ECL-Nyelvvizsga felkészülésre mit ajánlotok? Mire feküdjek rá a legjobban?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Nyelvtanulás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!