Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik angol nyelvű könyvet...

Melyik angol nyelvű könyvet ajánlanátok, ha már van egy nyelvvizsgám, de szeretném fejleszteni a szókincsemet és a nyelvtant, mivel már 6 éve egy szót sem szóltam angolul?

Figyelt kérdés
Sziasztok! B2 nyelvvizsgám van, de már 6 éve nem mondtam egy szót sem angolul. Idővel szeretnék egy cégnél elhelyezkedni, ahol elvaras az angol nyelvtudás. Szeretném fejleszteni magamat addig. Eleinte szeretném a régi tudásomat felebreszteni. Utána megprobalkozom majd a szóbeli beszéddel is egy tanár segítségével. Milyen könyveket tudnátok ajánlani?
2019. máj. 2. 09:29
 1/5 anonim válasza:
Nem ismerlek, és a korodat sem tudom, szóval könyvet ajánlani így elég nehéz. Szerintem bármely könyv, ami érdekel és angol nyelvű, csak segíthet a szókincseden. Nézhetsz filmeket, youtube videókat, vagy akár zenét is hallgathatsz. Az a lényeg, hogy angol legyen körülötted. A leghatékonnyabb az lenne, ha egy angol anyanyelvű országba menne ki az, aki angolul szeretne megtanulni. Persze erre nincs lehetősége mindenkinek, szóval próbáld megteremteni az ehhez legközelebb álló helyzetet. Vegyítsd a kellemeset a hasznossal.
2019. máj. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Körülvenni magadat angollal igen jó - kiegészítőnek. Szerintem a tudatos tevékenységet nem váltja ki. Kutass egy kicsit a neten, letöltési célzattal, oszt menj végig egyik - bármelyik - nyelvkönysorozat intermediate és upper-intermediate kötetein.

A frenglish honlapon van rengeteg járatos sorozat.

2019. máj. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én a five steps apart-öt olvastam, de előtte elolvastam magyarul is, így egyszerűbb volt érteni.
2021. máj. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy csak hitted, hogy érted.
2021. máj. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kicsit azért mások voltak egyes körülmények:)
2021. máj. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!