Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol feladatra tudnátok...

Kizcar kérdése:

Angol feladatra tudnátok választ adni?

Figyelt kérdés

Könyörgöm segítsetek! Órák óta töröm a fejem, és nem jövök rá.

Tanfolyamon kaptuk a következő behelyettesítős passive voice or not feladatot.


Their popularity was grown | grew (grow) even more when they bought | were bought (buy) in large quantities by teenagers who preferred (prefer) fast food.


Az elsőnél "was grown" gondoltam helyesnek helytelenül, mivel a megoldás grew. A másodiknál "bought" de mint kiderült "were bought" a helyes.


Their popularity "was grown" even more when they "bought" in a large quantities by teenagers who preferred fast food.


Ezt valahogyan nagyon nem értem. A "was grown" miért és a "bought" miért nem jó?

Nagyjából a "bought" megvan, hogy miért helytelen. Utána szerepel by teenagers...és itt már valószínűbb a passive voice.

Viszont a "was grown" egyszerűen nem tudom miért helytelen.


Ha lefordítom magyarra:


1.

Their popularity was grown even more... A népszerűségüket növelték nagyobbra.


2.

Their popularity grew even more... A népszerűségük nagyobbra nőtt.


Most nem mindegy melyiket használom? Mi a csudáért helytelen az első?


Segítségeteket hálásan köszönöm.



2019. máj. 4. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Mert a grow alapjáraton nem jelenti azt, hogy növelni. Csak az üzleti életben a céget, meg ugye a nvényeket, de az termeszteni.
2019. máj. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
+ szakáll, haj
2019. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat! Nem tüntettem föl a szövegkörnyezetet.

Szóval így szól a bekezdés.


Hamburgers became a favourite meal in America in the early part of the twentieth century. Their popularity grew even more after the second world war, when they were bought in large quantities by teenagers who preferred fast food to family meals. In 1948 two brothers Dick and Mac Donald opened a drive-in hamburger restaurant in San Bernardino, California.

2019. máj. 6. 17:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan nem valakik növelték a hamburgerek népszerűségét (hogy lehetne kívülről növelni valami népszerűségét?), hanem az történt, hogy a népszerűségük nőtt. Nem kell a dolgokat túlbonyolítani.
2019. máj. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!