Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz graffiti - mit jelent?

Orosz graffiti - mit jelent?

Figyelt kérdés

Aki tud oroszul, kérem, segítsen, hogy mit jelent ez az orosz grafiti. Nekem még a betűk kiolvasása is gondot okoz.


[link]



2019. máj. 18. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Живо.. Az utolsó két karaktert nem tudom kiolvasni. Ez viszont eddig nem jelent sokat...
2019. máj. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 dellfil ***** válasza:
69%

Zsivot :) - élet.


dellfil

2019. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 dellfil ***** válasza:
69%

Bocsánat, "élni" a jelentése, nem pedig "élet".


dellfil

2019. máj. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 chtt ***** válasza:
100%

A fenyő se tudja; az 'élni' az 'zsity', az 'élet' az 'zsizny', a 'zsivot' meg 'has'

Ha tényleg 'te' a vége, akkor elöljáró nélkül nincs értelme a szónak. Ha bele akarom látni, hogy 'je'-t kötött cirkalmazva az 'o'-hoz (és nincs 't'), lehetne 'zsivoje' azaz 'élő', de ez már belemagyarázás... Bocsi :(

2019. máj. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2019. máj. 18. 17:37
 6/9 A kérdező kommentje:
Az is lehet ukrán és nem orosz...
2019. máj. 19. 12:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
a "животе" van jelentése, annyit jelent hogy "a hasban", de szerintem hiányos a kép és előtte (vagy utána is) kellene lennie valaminek
2019. máj. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 chtt ***** válasza:
100%

"a "животе" van jelentése, annyit jelent hogy "a hasban"


Önmagában semmiképp, hiszen elöljárós eset, ami a többi esettől eltérően az nem állhat elöljáró nélkül, viszont lehet 'v zsivotye'-hasban; 'na zsivotye'-hason; 'o zsivotye'-hasról (beszélünk)... csak így hirtelen. :)

Ukránban nem vagyok nagy, csak annyit tudok (és még többet felejtettem), amennyit a fősulin kellett vele foglalkoznunk (azaz kb. szinte semmit), de rákeresve, az ukránoknál sem találtam erre nézve semmit - és úgy láttam, ott is hasat jelent a zsivót, de ezt majd egy ukrános megerősíti (vagy megcáfolja).

2019. máj. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#7 ugyan erre gondoltam én is, csak nem tudtam hirtelen minek nevezzem.

Ukránul egyébként "живіт"

2019. máj. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!