Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fordítanád magyarra?

Hogyan fordítanád magyarra?

Figyelt kérdés
I had been writing a letter. Milyen helyzetben használnád?
2019. máj. 22. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt nehéz lenne máshogy leforditani, mint hogy 'levelet írtam' tekintve, hogy csak egy múltunk van...
2019. máj. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Épp egy levelet írtam.
2019. máj. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es


az az "I was writing a letter."

2019. máj. 22. 23:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez kérlek szépen "Past Perfect Continous" azaz "befejezett folyamatos múlt" igeidőben lévő mondat.


A mondat lényegében azt jelenti, hogy a múltban folyamatosan írtál egy levelet egy későbbi időpontig, ami egyébként szintén a múltban van.


Így önmagában kicsit fura, ezt a mondatot valami olyasmi követné, amiben leírod, hogy miért fejeződött be a múltban a levélírás. Esetleg ha mondjuk megkérdezi valaki, hogy mit csináltál az előtt, hogy kopogtak az ajtódon, rá tudod vágni, hogy "I had been writing a letter" - levelet írtam - azaz benne voltál a levélírás folyamatában.


Ha még mindig nem tiszta írj nyugodtan, segítünk! :)

2019. máj. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"lényegében azt jelenti, hogy a múltban folyamatosan írtál egy levelet"

A folyamatos nem csak azt jelentheti, hanem ismétlődő cselekvést is.

2019. máj. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A folyamatos nem csak azt jelentheti, hanem ismétlődő cselekvést is."


Viszont akkor nem azt írom, hogy "writing a letter" hanem "writing letters", igaz?

2019. máj. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csakis!
2019. máj. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!