Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Esti gimnáziumban is kötelező...

Esti gimnáziumban is kötelező két nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Most vagyok elsős gimnazista. 2 nyelvet tanulok. A fő nyelvem az angol (emelt szint ) amit első osztályos korom óta tanulok. Nagyon szeretem mert szimpatilus és tök könnyű. A másodlagos pedig a német amit ebben az évben kezdtem el tanulni hogy gimis lettem. Nagyon utálom. Bánom hogy ezt választottam de nem tudtam hogy milyen a német nyelv és sajnos már nem lehet ezen változtatni. Félévkor is éppen csak hogy megkaptam a kettest annyira nehezen ment/megy. Egyébként van egy nagyon szimpatikus nyelv számora, az orosz. Az is a választási lehetőségek között volt, de mégsem azt választottam. Fogalmam sincs miért. De lehet azért mert sokan azt hangoztatták körülöttem hogy az orosz egy haszontalan nyelv, és hogy inkább tanuljak németet mert az is már szinte világnyelv. Így utólag belegondolva bárcsak hallgattam volna saját magamra. Sajnos eljutottam fejben odaáig hogy azon gondolkodom hogy csak emiatt átmennék esti gimnáziumba, hogy ne kelljen a némettel szenvedni.

Meg tudja esetleg valaki mondani hogy ott is kötelező a két nyelv? Ha esetleg igen, akkor ott nem lehet változtatni?

A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm!



2019. máj. 31. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kötelező.
2019. máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, de az lényegében nem oktatás. Épp csak elvisz az érettségi 2-esig, a többit egyedül kell megtanulnod. Különben is, a gimiben a nyelvtanulási lehetőség a legfontosabb, muszáj kihozni belőle a maximumot, mert az a legfontosabb az életben.

Miért nem lehet váltani? Ha pl. augusztusban levizsgáznál az idei orosz anyagból, akkor sem?

2019. máj. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ott csak egyet kell
2019. máj. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy itt nincs orosz, vagy jövőre nem lesz.

Esetleg egy másik gimnázium, ahol megengedik, hogy lecseréld a németet? A nyelv miatt lehet, hogy évet kell ismételned, de szerintem azt bevállalnád.

2019. jún. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Másik variáció, hogy az iskolában kérvényezed, hogy oroszt tanulhass német helyett, de ez azzal jár, hogy a 9.-es anyagból előtte le kell osztályozóvizsgáznod. És az orosz nem könnyebb, mint a német. Emiatt mondjuk hülyeség átmenni estire, ott sokkal gyengébb a színvonal, és olyan emberekkel vagy körülvéve, akik nálad idősebbek, és kiestek vagy kiejtették magukat a megfelelő időben történt nappali oktatásból. Még a németet is megszeretheted, csak kéne melléd egy szimpatikus korrepetitor.
2019. jún. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!