A2 - B2 februarig?

Figyelt kérdés

Tobb tesztet kitoltve mindegyik A2-es tudast irt/jelzett.

De ez elegge passziv A2 realis lehet februarig egy b2-es angol nyelvvizsga?

Tanarral heti 2-3 ora.

Es persze magamtol is keszulnek


2019. jún. 3. 06:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Simán
2019. jún. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonymousreview60 ***** válasza:

A2 reális, B2 nem reális. Én német nyelvi speces osztályba jártam 9-12.-ben. 6-8-8-7 tanóránk volt az egyes években, és 11. elején tették le legelőször a középfokú nyelvvizsgát az osztálytársaim, én 11. végén.

A heti 2-3 * 90 perc (270 perc órán, 270 perc otthon) nagyon jó felépítés a tanuláshoz és a felkészüléshez, de a 8 hónap alatt alapfok alól(!) középfokra(!) eljutni nem reális. 1 év múlva reális.

2019. jún. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne az. Még kevesebb idő alatt is.

Persze kérdés az, hogy mennyit foglalkozna vele a kérdező, illetve, hogy milyen minőségű lenne az az eltöltött idő.

Nézz TedTalk videókat a témában. Kevesebb idő alatt is el lehet jutni magasabb szintre. Csupán mocskosul kell akarni és rettentő keményen kell csinálni.

2019. jún. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Thank you ;)
2019. jún. 3. 12:01
 5/8 anonymousreview60 ***** válasza:

[link]

Eszerint a B2-A2 távolság 300 óra. A kérdező 8*4*3 = kb. 100 órát tanulna. Az otthoni szerintem ebben nincs benne, csak a kontakt tanóra, de ha beleszámít, az is csak 200 óra a 300 helyett. Ez aligha tartható.

2019. jún. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mi van? :D

Szerinted 8honap alatt onalloan nem tudok 2 orat letanulni?

Hetvegeket nezem ahol 4 orat tanulnek

Mar akkor majdnem meg van,de hat nyilvan csak nem hetvegen tanulnek... na mindrgy is

2019. jún. 3. 16:52
 7/8 anonymousreview60 ***** válasza:

Én tanultam nyelvet 2*90 perc/szombat felépítésben. Túl sok anyag egyszerre. Kell a heti legalább 2 alkalom: H-Sze-P, K-Cs ilyesmi.

200 órát venni, az 8 hónap alatt, az havi 25 óra. Az heti 3*2 óra plusz házi. Végső soron elképzelhető,de akkor még a vizsgafelkészítés nincs benne.

2019. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Suliban is tanulsz angolt? Mert akkor összesen heti 5-7 órában+mondjuk heti 4-5 óra otthoni tanulással (lehetőleg ne egyszerre gyűrd le, inkább oszd be) sikerülhet. Önmagában viszont a heti 2-3 óra professzionális gyakorlást elég kevésnek érzem, mert gyenge A2-vel még nagyon sok alapot (nyelvtan, minél jobb kiejtés, vizsgatípusú listeningek stb) kell jól begyakorolni és ez egyedül nehéz lesz, könnyű pl. rossz kiejtést felvenni, de “kigyomlálni” már kemény dió.

Egyébként ha még nem néztél konkrét vizsgát, akkor az Euroexamet ajánlom, B2-es szinten az egyik legkönnyebb, életszerűbb vizsga (C1-en igen embert próbáló a listeningje :D). És a honlapjukon rengeteg felkészítő anyagot találsz, ingyenes e-learningjük is van és asszem még A2-es feladatsoraik is.

2019. jún. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!