Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2020-tól hogyan számítják...

Felhasznalo0780 kérdése:

2020-tól hogyan számítják majd a nyelvi eredményeket?

Figyelt kérdés
Szóval a kérdésem arra irányulna, hogy miért jár majd pont és miért nem. Már rengeteg fajta verziót hallottam sajnos, és magam sem tudom, mit higgyek. Kérem nagyon szépen, aki tisztában van a helyzettel, világosítson fel, hálám örökké üldözni fogja érte. Szemléltetném a helyzetemet: mire odakerülök, lesz két nyelvből b2-es nyelvvizsgán (német és angol). Ezeken túl, le fogok rakni egy emelt szintű angol érettségit is. A kérdésem az, hogyha beadom a b2-t, mint kötelező nyelvvizsgát, akkor az angol emelt érettségimért és a német nyelvvizsgámért is kapok-e pontokat (ami azért lenne érdekes, mert nyelvből az emelt érettségi és a b2 elvileg ugyanaz a szint)? Ha nem, akkor úgy kellene csinálni, hogy németből adom be a b2-t és angolból kaphatok 50 pontot az érettségiért? "Világosíts fel, s háláson hordok bármi végzetet, mert ezen bizonytalanság a pokol..."

2019. jún. 4. 21:20
 1/10 A kérdező kommentje:
harmadik sorban elírtam egyet, nem "nyelvvizsgáN", hanem nyelvvizsgáM, elnézést kérek
2019. jún. 4. 21:23
 2/10 anonim ***** válasza:

Az eduline ezt írja, én ennek hinnék (lévén hogy a törvényi idézet is ott van)


Kötelező lesz egy B2-es nyelvvizsga és egy emelt szintű érettségi. De azért ezekért is jár majd többletpont?


Nem. A nyelvvizsgáról azt írja a rendelet:


A jelentkező a felvételi követelményen felül teljesített, államilag elismert vagy azzal egyenértékű, magyartól eltérő idegen nyelvből tett nyelvvizsgáért nyelvenként

a) középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsga esetén 28 többletpontra vagy

b) felsőfokú (C1) komplex típusú nyelvvizsga esetén 40 többletpontra

jogosult.


A lényeges rész a „felvételi követelményen felül teljesített”.


Ugyanez a helyzet az emelt szintű érettségivel, amelyért 50 többletpont járna. „Amennyiben a jelentkező érettségi pontjait az emelt szinten teljesített vizsga alapján számítják, a jelentkező az emelt szinten teljesített legalább 45 százalékos eredményű második érettségi vizsgáért érettségi többletpontra jogosult” – olvasható a jogszabályban.


Magyarról magyarra: ha van egy emelted és két nyelvvizsgád akkor össz-vissz csak 1 nyelvvizsgádért kapsz 28 pontot. ennyi :)

2019. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben, értem, és bár eddig nem mondta, de ha teszem azt még történelemből is lenne egy emeltem (mert lesz) akkor még azért is jár plusz 50 pont igaz? Vagyis plusz 78 pontban vagyok?
2019. jún. 4. 21:35
 4/10 A kérdező kommentje:
(nem mondtaM*, megint elrontottam)
2019. jún. 4. 21:36
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Nagyjából igen. Lesarkítva: a 2. emelt és nyelvvizsga után jár a plusz.
2019. jún. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen. Ugye ezt a felállást azért találom érdekesnek, mert tehát akkor az első emeltet és az első b2-es nyelvvizsgáért egyszer kell megdolgoznom, illetve úgyis mondhatnám, ugyanazt fogadják el kétszer, csak más címszóval, más okmánnyal, ha érted, mire gondolok(hiszen egy emelt szintű érettségi,-az én esetemben az angol lesz-, és egy b2-es nyelvvizsga-szintén angolból- ugyanaz a követelményszint). Hát köszi mindenesetre!
2019. jún. 4. 21:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem még egy olyan kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, hogyha lesz egy felsőfokúm angolból, de már van egy középfokúm, akkor jár-e majd a 40 pont?

Illetve, hogyha orvosit akarok megjelölni, Biosz-kémia emelttel, de mellé még lenne egy angol emeltem, akkor az orvosi miatt nem számítana be az angol emelt? Mármint akkor az lenne az az emeltem, amiért nem kapnék pontot, de a többiért meg igen.... vagy nem így lenne?

2019. jún. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 így már bőven kimaxolnád a plusz pontokat. A felvételihez szükséges nyelvvizsgán kívül ha beadod (józan ésszel a felsőfokút), akkor igen, kapsz rá + 40 -et.

Az új törvény csak 1 emelt érettségit határoz meg, függetlenül attól, hogy ezen felül még egy az egyetem szerint kötelező-e vagy nem. Így megkapod mindkét emeltedért a plusz pontokat, amivel már bőven teljesítetted is a 100-as keretet -ez persze az az eset, ha az angol felvételi tantárgy az orvosin.

Bioszra vagy kémiára, az egyikre kapsz, ha eléred a százalékküszöböt, ez biztos.

Az angolra is kapnál elméletileg, de nem vagyok képben hogy elfogadnák-e azon a karon, mint vitt tárgyat. Ha nem, akkor is van 90 pontod :)

2019. jún. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8-as nagyon szépen köszönöm:)
2019. jún. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. júl. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!