Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kezdjek neki az angol...

Hogy kezdjek neki az angol tanulásnak?

Figyelt kérdés
Van egy csomó szabadidőm, amit kiakarok tölteni értelmesen, ezért arra gondoltam hogy angolt tanulnék. Na de hol kezdjem? Tanultam régen angolt még általános iskola végén, de nem sok minden maradt meg. Meg ha minden igaz angol magán tanárhoz is akarok/fogok járni. Szóval hogy tudnék itthon tanulni, esetleg neten vannak fent feladatok? Vagy a szavak kigyüjtésével forditásával kezdjem?
2019. jún. 9. 15:45
 1/4 anonim válasza:
Vannak a neten nyelvtanbéli segítségek, ott például elkezdheted. De nagyon javaslom, hogy filmeket/sorozatokat felirattal nézz, rengeteg ragad úgy rád, a kiejtést is folyton hallod, szokod, megérted és szórakozásnak sem olyan rossz. Nekem nagyon sokat segített.
2019. jún. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

Majdnem anyanyelvi szinten beszélek angolul. Azt, hogy filmeket nézz nyelvtanulás céljából azt hülyeségnek tartom, mert másfél óra alatt egészen minimális szövegen haladsz át.


Dohár Péter - Verasztó Lajos: kis angol nyelvtan c. könyvét ajánlom, én ebből tanultam meg angolul.

2019. jún. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szalai Nóra 5 perc angol könyveit (2 könyv + 1 munkafüzet) és weboldalát ajánlom.


illetve a youtube-on Anita videóit, így keresd: Könnyen gyorsan angolul.


+ Raymond Murphy kék könyvét (English Grammar in Use), amiben végigveszi az egész nyelvtant és feladatok is vannak megoldókulccsal.


aztán Rimaszombati Károly könyvét: Angol nyelvtan 222 pontban


Horváth Károlytól pedig Twenty but one (szóbeli témakörök kidolgozva, rengeteg szószedettel)

2019. jún. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
A magántanárral kezdd, minél hamarabb, különösen ha majdnem kezdő szinten vagy. Ennek az az oka, hogy az angolban rendkívül fontos a hangzók pontos, nem magyaros kiejtése, és ezt csak egy nyelvtanár tudja korrigálni és beállítani. Önálló nyelvtanulással könnyen egy rossz kiejtést vehetsz magadra, amelyet utólag nagyon nehéz korrigálni. Ezért az önálló angolozás elsősorban csak haladóknak való.
2019. jún. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!