Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgát kell...

Milyen nyelvvizsgát kell tennem, ha külföldön szeretnék dolgozni?

Figyelt kérdés
Milyen nyelvvizsgát fogadnak el külföldön?

2019. jún. 14. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ. A jolly joker az a TOEFL.
2019. jún. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az Euroexam?A nyelvtanfolyamokat nézve erre készítik fel inkább a tanulókat,illetve még az Origo nyelvvizsga az,amit többször láttam
2019. jún. 14. 15:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Toefl

Origo semmiképp 😂 Jézus

2019. jún. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van, ahol elfogadják azt is, Európában belül főleg.
2019. jún. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
TOEFL inkább csak Amerikában jolley joker. IELTS nemzetközibb, illetve CAE
2019. jún. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"IELTS nemzetközibb"

Ezt nem mondanám, mindkettőt elfogadják általában, de Amerikában több olyan van, ahol csak a TOEFL-t.


CAE

Lolnope. Egyáltalán nem. Sok helyen elfogadott, de meg se közelíti a TOEFL/IELTS vizsgákat (lásd Amerika például).

2019. jún. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most szokás szerint meg leszek kövezve (értsd lepontozva), de egy angol/német/stb. nyelvvizsgának egy angol/német/stb. nyelvű országban csak egyetlen szituban van jelentősége, ill. értelme, éspedig ha valaki abban az országban egyetemen akar továbbtanulni. Hogy egy adott egyetemen pontosan melyik nyelvvizsga diplomát fogadják el, annak a legjobb a mindenkori egyetem honlapján utánanézni. Egyébként minden egyetem nyújt "házon belüli" nyelvvizsga lehetőséget és azok érezhetően könnyebbek, mint egy C1/C2-s szintű komplex nyelvvizsga. Nem a levegőből beszélek, saját tapasztalat (jóllehet a 90-es évekből).


Álláspályázatnál teljesen értelmetlen és értelmezhetetlen egy nyelvvizsga papír: egy állásinterjún percek alatt kiderül a beszélgetésből, hogy az önéletrajzba beírt nyelvtudás, pl. "fluent English", mennyiben felel meg a valóságnak. Én két évig voltam egy HR-es munkatársa egy német cégnél, ahol rendszeresen poénkodás tárgya volt, hogy aki nyelvvizsga papírt mellékel a pályázatához, az csak kelet-európai lehet. Egy angol nyelvvizsga diploma még csak-csak "megbocsájtható" volt (bár ebben az esetben is valójában értelmetlen volt, hiszen a tényleges angol nyelvtudás leteszteléséhez akár váratlanul két mondat között váltottunk a nyelvek között).


A csúcs groteszk viszont az, amikor a delikvens nyelvvizsga papírt lobogtat abból a nyelvből, ami a HR-es anyanyelve. Ez pszichológiailag is inkább egy rosszpont az adott szituban, mert ennek az a közvetett üzenete, hogy "itt van, tessék – én már pedig tudok angolul, németül, stb. hiszen papírom van róla".

2019. jún. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!