Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 év alatt van esélyem megtanu...

1 év alatt van esélyem megtanulni spanyolul?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, rájöttem, mit szeretnék. Nyelvszakos bölcsész szeretnék lenni. Ill ezt szeretném tanulni. Nagyon érdekel a spanyol és az olasz nyelv is. Tudom, hogy ahhoz, hogy felvegyenek emelt szintű érettségit kell tennem valamelyikből. 1 évem van rá, hogy teljesen kezdő szintről eljussak odáig. Szerintetek menne? Vagy menjek angol szakra inkább, angolból már van középfokú nyelvvizsgám, abból csak könnyebben venném az emelt érettségit, nem? Mit gondoltok?


Ja, és ha angol szakra járok, felvehetem mellé még a spanyolt vagy az olaszt?


És ha már a két nyelvről van szó, szerintetek teljesen kezdő szintről, angol közép, és német alapfokú tudással melyikből tudnám hamarább elérni a kívánt középfokú szintet? Azaz melyik könnyebb egy inkább angolos beállítottságú egyénnek? Spanyol vagy olasz?


2010. júl. 8. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem úgy, hogy úgy írd meg a sapynolt emelt szinten, hogy esélyed is legyen a felvételre, szerintem nem lehet, max középszintre tudnál úgy eljutni. Igen felveheted minornak, igaz, oda azok kerülnek akiknek már van valamennyi spanyol-olasz ismeretük szóval emiatt elkezdheted.
2010. júl. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Hát, ez elég merész... Természetesen az angol mellé felvehetnéd a spanyolt, vagy az olasz. Azonban két ok miatt nem javaslom: 1. angol szakon sokan vannak így is. 2. egy nyelvszakot minorként tanulni sokkal nehezebb, mint alapszakosan, és egy minőségi egyetemen egy évnyi nyelvvtudással nem fogsz boldogulni. De szerintem egy év tanulás nem elég arra, hogy elkezd egyetemen csinálni, de mondjuk azok alapján, amit az egyetemről hallottam, az ELTE-n még volna is esélyed.
2010. júl. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és bizonyos helyeken még ha csak minorként szeretnél valamit tanulni, kell hozzá az, hogy már írtál az adott nyelvből emelt szintűt.
2010. júl. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

"Úgy érzem, rájöttem, mit szeretnék. Nyelvszakos bölcsész szeretnék lenni."


Nagyon rossz döntés, de hát te tudod. Ha sok pénzt örökölsz, úgyhogy nem lesznek megélhetési gondjaid, akkor vágj nyugodtan bele.


Ha angolból van nyelvvizsgád, akkor már valamennyire tudsz angolul. Így a spanyol, amely nagyon hasonlít az angolra, nem nehéz. Mivel spanyolul középfokra eljtuni kb. 500 óra, ezért napi 2 óra magolással 1 év több mint elég.


"Ja, és ha angol szakra járok"


Van olyan egyáltalán? Én amikor egyetemre jártam, minden bölcsésznek 2 szakja volt. Most nem tudom, így van-e.


A spanyol és olasz egyenlő nehezek. Az olaszt kevéssé ismerem, bonyolultabbak a névelői, névmásai, mondattana és a hangrendszere, mint a spanyolé, a nyelvtanuk nagy része azonban szinte azonos. Az olasz szókészlet messzebb van az angoltól, mint a spanyol. Az olasz első ránézésre hajszállal nehezebb, de az fog könnyebben menni, amelyik jobban tetszik (én a spanyolt javaslom, mert olaszul tanulókból rettenetes dömping van, miközben az olasz sokkal kevésbé hasznos - bár a spanyol sem hasznos mondjuk az angolhoz vagy a némethez képest).

2010. júl. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!