Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék a leghatékonyabb...

Hogyan tudnék a leghatékonyabban tanulni a Maklári Tamás-féle Lazán németül című könyvből?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy aki közületek önállóan tanul, vagy tanult ebből a könyvből az milyen rendszer szerint tette ezt?
2019. jún. 20. 17:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Én is ebből tanulok, most már magánszorgalomból, mert vége a nyelvtanfolyamnak. Milyen rendszer? Leckénként, feladatok, nyelvtan. Én folyton írok, még a szövegből is írok mondatokat, csak úgy, hogy szokja a kezem a német szöveget. A feladatokat megoldom, ha 2-3-4 hibám van, akkor elmegy, ha több, akkor újra megoldom kis idő múlva. Nekem nem monoton. A szöveget többször elolvasom, bekezdésenként, hozzá tanulom a szavakat. A nyelvtant is többször átismétlem, szóval nekem nem egy hét egy lecke. Nem sietek vele, mert abból tudom, hogy mi lesz. Nyilván nem 1 év alatt szeretném átvenni a könyvet, mert van még folytatása. De a 2-3 hét egy lecke, az megfelelő tempó nekem. Mindennap németezek, 1-2 órát, hétvégén akár 2-3 órát is. De többet kellene, mert az agyunk nagyobb terhelést is elbír(na) ha hagynánk...
2020. máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!