Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németesek! Hogy fejlesztettéte...

Németesek! Hogy fejlesztettétek a hallott szövegértéseteket?

Figyelt kérdés
Már 6 éve tanulok németül (bár ebből inkább ebből 4 komoly év, mert most középsuliban gyatra a német tanár, így magánhoz járok). Egyszerűen minden jól megy, tudok beszélni, írni és a szövegértésem is tök jó. De egyszerűen a hallott szövegértésem nagyon rossz. Hiába hallgatok B2-es nyelvvizsga szöveget és értem, az élőbeszéddel már nem vagyok így. Ráadásul most diakmunkásként egy jó panzióban dolgozok, ahol vannak németek és próbálok beszélni velük, de egyszerűen kínosnak érzem, hogy nem értem. A főnököm is mondja, hogy beszéljek nyugodtan, de nem merek. Valaki valami hasznos segítséget tudna ajánlani??

2019. jún. 23. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Német rádió, német zene, ha a hanganyag már megy. Aztán ha megérted a rádiót, akkor menj csak a filmekre. Élőbeszédben, pedig nyugodtan kérd meg, hogy beszéljen egy picit lassabban. Hidd el sokkal érthetőbb lesz.
2019. jún. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézz szét itt, itt vannak videók nyelvtanulóknak:

[link]


Ha ez túl könnyű vagy nem érdekelnek a témák, akkor keress német TV-t, rádiót, podcastokat vagy youtube csatornákat.

2019. jún. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az "iskolai" németet a németek szinte nem is beszélik, csak állítólag Hannover környékén, ott a legtisztább, meg a TVben, ezért egyelőre ne edd magad emiatt. Én anno minden nap többször meghallgattam a közszolgálati TVben a híradót (ARD, ZDF), mert ott látod a témát is, meg vannak feliratok is, amik segítik a megértést. Azt hallgasd sokat, a YouTube-on is találsz, akár régi, ma már történelmileg is fontos témában híradást.


Viel Spaß! :)

2019. jún. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!