Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik tudnak jól németül,...

Akik tudnak jól németül, mivel motiválnátok, miért érdekes/szép számotokra a német nyelv?

Figyelt kérdés

2019. jún. 26. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Hali, én németül tanulok most készülök nyelvvizsgára. Én a német zenékkel szerettem meg :)
2019. jún. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Feltételezem, hogy már beszélsz angolul. Amit szeretek benne, az a férfias hangzása és a logikus nyelvtana. Persze sokan jönnek azzal, hogy "Der die das...", de ez nem megalapozott. Ha valaki egy erős B2 szinten van, vagy már kacsintgat a C1 felé, akkor annak a nemek már nem jelentenek nagy problémát. Mutass nekem egy új német főnevet, és legalább 70% eséllyel ráérzek a nemére.

A 2. világháborút nagyon szeretem, ott jól jön a német, valamint vannak kiváló német filmek, több közülük elvitte a legjobb idegennyelvű filmért járó Oscart.

2019. jún. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én 14 évig tanultam németül, 2 évig anyanyelviektől. Kéttannyelvű általánosba jártam, mert még oviban azt mondták, hogy az a fajta vagyok, aki könnyen tanul nyelveket, úgyhogy nem én választottam. Azt egyáltalán nem mondanám, hogy szép nyelv. Nekem az benne az érdekes, hogy elég nehéz, a mai napig vannak olyan nyelvtani szabályok, amiket nem értek és nem is tudom helyesen használni. De valmiért szeretem egyébként, elég választékos szerintem. Jó érzés, amikor beszélek 4 mondatot egy némettel vagy osztrákkal és megdícsérnek, hogy milyen jól beszélek. :)
2019. jún. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

milyen a német nyelv?


erős, precíz, plasztikus?


a nyelv érdekel, mit jelent nektek, milyennek látjátok, mitől más németül kiejezni magad, mint magyarul...? túl azon, hogy az egyik tanult nyelv, a másik anyanyelved.

2019. jún. 26. 23:44
 5/9 A kérdező kommentje:

"A 2. világháborút nagyon szeretem"


???????


mit lehet abban szeretni??

2019. jún. 26. 23:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a szabályszerűséget szeretem benne.
2019. jún. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
A német nem szép nyelv. Max. a börtönben,unalmamban tanulnám. Spanyol a világ legszebb nyelve.
2019. jún. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban kezdődött, nyaranta jártak hozzánk Németországból ismerősök (mai napig tartjuk a kapcsolatot), valamint édesapám imádja a német focit, így ez rám is ragadt.

Amikor nyelvet kellett választani, ezt választották anyuék, mondván, ha a későbbiekben kell, tudnak segíteni, ők is beszélik. Ez volt 9 évesen, addigra már azért össze tudtam rakni alap mondatokat, ismertem néhány szót.

Tetszik a szabályszerűsége, és szerintem választékos. Szépnek nem mondanám, az nekem az olasz és a spanyol.


Általános iskolában pedig egy nagyon jó német tanárt kaptam, akinek a mai napig hálával tartozom a megszerzett tudásért, ő adta meg a legjobb alapokat.

Voltam cserediák is, kirándulni/meccsekre is jártam/járok ki.

A német szabályszerűsége miatt volt könnyebb nekem talán a többi, ami nem volt ilyen merev (angol, olasz, spanyol).

Ezzel szerettem meg a nyelveket, és napi szinten használom is őket.

2019. jún. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

A német nyelv nem szép.


Eleinte az motivált a tanulásra, hogy sok sváb felmenőm van, a nagy német kiűzetés óta én vagyok majdnem az első, aki németül tanult és vizsgát tesz belőle. Letettem (valahogy) a B2-t, aztán azóta kb nem is használom. Az vette el a lelkesedésemet, hogy kb minden dombon másképp beszélnek (sok dialektus), az ember többnyire boldogul az angollal is...


Ami jobban tetszett, az az orosz, de azt sajnos abba kellett hagynom.... 😐

19F

2019. jún. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!