Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » MONGOL NYELV TANULÁS? Van...

MONGOL NYELV TANULÁS? Van ilyesmire lehetőség budapesti ill. Pest-megyei viszonylatban?

Figyelt kérdés

Engem régóta érdekel a mongol kultúra és a mongol emberek. A régi nagy vágyam, hogy egyszer kiutazzam Mongóliába. Megmagyarázhatatlan vonzalom fűz engem a mongol kultúra irányába.

Pl. imádom és gyakorlom is a mongol torokéneklést, imádom a lovakat, szimpátiát érzek az egyszerű emberek iránt, akik ugyan "törzsben" élnek, de mégis összetartanak és "szeretik" is egymást. Tetszik nekem, hogy emberek, egyszeri körülmények között (számítógép, TV és tablet nélkül) képesek teljes emberi életet élni, és minden vágyam az volna hogy testközelből ismerjem meg a mongol embereket, a mongol szokásokat, és nem kevésbé Mongólia "végtelen" TÁJAIT - a füves pusztáktól kezdve a hegyeken át egészen a sivatagig. (Nem mellesleg Dzsingisz-kán az egyik kedvenc történelmi személyem: Ez az ember lezúzta fél Európát és szinte egész Ázsiát, Kínát (a Föld egyik legrégebbi és legfejlettebb civilizációját) pedig nem hogy legyőzte, de még saját dinasztiát is alapított benne.

(Egy "jurtában született apró ember" aki később annyira hatalmassá vált, hogy "világ ura" lett - de nem úgy mint Nagy Sándor, Julius Cézár vagy Napóleon, hanem annál tartósabb szinten és generációkon keresztül - ld.: Jüan-dinasztia. Engem a mai napig motivál az ő személye.)


Így már érthető, hogy miért is akarnám annyira megtanulni a mongol nyelvet. Kérdés, hogy van-e lehetőség erre Pest-megyében ill. Budapesten?


2019. jún. 29. 16:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Netről tudsz tanulni orosz vagy angol nyelv közvetítésével.
2020. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!