Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik ingyenes alkalmazással...

Angel369 kérdése:

Melyik ingyenes alkalmazással lehetne napi gyakorlással megtanulni fél év alatt egy nyelvet alapszinten?

Figyelt kérdés
Gondolom sokan a Duolingora gondoltok,de mivel németet szeretnék tanulni és angolul nem tudok így nem lehetséges.Viszont közben ott tanulnám az angolt.Am hogy telefonos vagy gépre letölthető alkalmazás az mindegy(csak ne legyen vírusos)Nektek mi vált? Ja és korlátlanul lehessen tovább menni a következő szintre,mert ez a Drops..hogy csak 9 óra után lehet..hát köszi szépen.(remélem nincs sok igény😅)

2019. júl. 2. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Huh, pont ezeket írtam volna elsőre. :D Ami így eszembe jut és nagy segítség lehet, az az Anki. Vannak hozzá kártyacsomagok, pl. a leggyakoribb 2000 szó. Napi 12 új szóval meg is van fél év alatt. Minden nap kikérdez, amiket jól tudsz egyre ritkábban kérdezi, amik nehezek azokat meg sűrűbben, amíg nem megy. Annyi, hogy a kétezer szóban volt pár 'felesleges', azoknál rányomtam, hogy könnyű és átugrottam őket. :) Memrise is ilyesmi bár azt nem használtam sokat. Ha már tudsz néhány szót lehet olvasni neten akármit, egy idő után már ki tudod következtetni mi lehet az ismeretlen szó vagy rákeresel ha nem :) . Vannak neten ingyenes olvasmányok amik adott szintű szókinccsel lettek megírva, mondjuk A1. Viszont némethez nyelvtanból pár alap dolgot át kellene venned. Német nyelvtan 222 pontban egész jó könyv (bár ez lefedi az egész nyelvtant) vagy ha akad valaki, akivel át tudnád venni, egyszerű lenne.
2019. júl. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi,igen anyukám német tanár,de vele nem megy a tanulás, valahogy túl engedékeny,meg nem olyan mintha tényleges órák lennének..
2019. júl. 7. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!