Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Profi németesek! Az alábbi...

Profi németesek! Az alábbi tanulási módszerekről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

(tini vagyok)(nem muszály csak németeseknek válaszolni elég ha úgy ismeri a nyelv logikaját valamilyen szinten) általánosban tanultam 8 éven át tanultam viszont nem intenziv tanulásra kell gondolni...Most kb 3 hónapja elkezdtem tanulni intenzíven tanulni az alábbi módszereket alkalmazom:


Szótanulás a tinycards.com -on.

(ott a kártyákhoz hangot képet és ritkábban példamondatokat is csatolok)

És jelenleg az easy german youtube csatorna videóit fordítom le... aki nem tudja mi ez irja be youtube ra

Mit csináljak még hogy megtanuljak németül?? van még esetleg valami amit kéne csinálnom?? Már nagyon zavar hogy 8 éve az életem része a nyelv és ahoz képest nem tudnék letenni egy A2 B1 nyelvvizsgát se magabiztosan.. minden választ köszönök :D



2019. júl. 2. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Olvas német nyelvü regényt. Youtubon van rengeteg hangos könyv is.
2019. júl. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Német filmek német/magyar felirattal
2019. júl. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok nyelvet tanultam már (német, angol, spanyol, japán), de azt tudtam a legjobban megjegyezni, amit használtam is, és azt tudtam a legjobban használni, ahol nem szavakat tanultam és nyelvtant, hanem életszerű kifejezéseket.


Képzeld el, hogy kint élsz, és különböző szituációban vagy. Ezekhez találj ki rövid párszavas tőmondatokat, és azt rakd össze rendesen és tanuld meg.


Például vásárlás:

Kérek egy kiló csirkemellfilét = Ein Kilo Hühnerbrustfilet, bitte. (vagy Geben Sie mir bitte ein Kilo Hühnerbrustfilet)

Kasszánál: kártyával fizetnék = Ich möchte mit der Karte zahlen vagy Ich zahle per Karte


Életszerű legyen, egyszerű, a fejedben ott marad a kép, és mivel nap mint nap itthon is élsz, szuper könnyű lesz gyakorolni ;-)


Viel Spaß!

2019. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!