Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megy valaki az augusztusi...

Megy valaki az augusztusi origo nyelvvizsgajara Veszprémbe? Illetve mi a menete a vizsgának?

Figyelt kérdés

Augusztusban megyek nyelvizsgazni, B2-es németet fogok csinalni es felek egy kicsit :(

Aki volt origon az elmondaná hogy mi a menete a vizsganak? Az írásbelire behívnak mindenkit es névsorban ültetnek le?

A szóbeli es a hallas utáni feladatok külön napokon vannak?

A szóbeli menete miként tortenik?

Nagyon megköszönném a segítséget, rettentően izgulos vagyok!



2019. júl. 13. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Én is izgulok, sokszor feleslegesen. Én Miskolcon voltam az egyetemen Origón szintén német középfokon. Itt az írásbeli egy előadóterembe volt, kb 10 perc késéssel kezdtük meg a vizsgát mert nem jött a vizsgáztató. Egyenként behívtak mindenkit, elkérték a személyit, aztán 2 hely és 1 üres sor kihagyásával szétszórtak mindenkit a teremben, nyelv szerint nem névsor szerint: pl 1 orosz 1 francia 1 német 1 angol stb. Utána kiállt és elmondta a tudnivalókat, körbement és mindenkinek kiosztotta a feladatsort, egybe az egészet borítékban. A katedrán volt kitéve egy nagy óra, ott tudtad nézni mennyi időd van még. Tetszőleges sorrendben megoldottad, betetted a borítékba leragasztottad és mentél haza.

Én külön csináltam meg a szóbelit szintén az egyetemen. Itt 2 vizsgáztató volt, egyenként hívtak be mindenkit, nem párba van. Az elején elkérték a személyit, aztán kihúzattak 2 képet ami közül az egyiket ki kellett választanom, utána egy szituációt meg egy beszélgetés témát. A beszélgetéssel kezdtük, itt általános dolgokról beszélgetsz a vizsgáztatóval pl időjárás, jövőbeli terveid, barátod, család, közlekedés stb. tényleg nem nagy cucc, csak legyél talpraesett és mindig kerek mondatokban válaszolj, legyen hozzáfűznivaló gondolatod. Utána a kép által megjelenített témáról kellett beszélni, én a családot kaptam. Igazából beszéltem kicsit a családomról, meg hogy mit látunk a képen. Hozzátettem pár mondatot, ogy mi a szülők, rokonok szerepe stb, utána kérdezgettek ezzel kapcsolatban. Utolsóként jött a szituáció, ez egy rövid pár mondatos párbeszéd lesz, kapsz hozzá támpontokat. Utána kijöttünk, folyamatosan tették ki az ajtóra az előzetes eredményeket. Vártunk kb 2 órát míg mindenki leszóbelizett, utána rögtön mentünk egy másik szobába a hallásra.

Itt csak kiosztották a feladatlapot, elindították a cuccot, asszem 3-szor hallgattuk meg mindkettőt. Utána be a bortékba és mehetsz haza. Eredményt online töltik fel amit a kapott kóddal tudsz megnézni.

2019. júl. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez hatalmas segítség volt, nagyon nagyon szepen koszonom!!
2019. júl. 13. 19:50
 3/3 anonim ***** válasza:
60%
Nincs mit! Azt még elfelejtettem írni, hogy a szóbeliről hangfelvétel is készül, vannak akiket ez frusztrál, csak hagyd figyelmen kívül. Ha van még kérdésed nyugodtan! Sok sikert!
2019. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!