Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol anyanyelvűeknél volt,...

Angol anyanyelvűeknél volt, már nektek, hogy nem értettek titeket ill. fordítva?

Figyelt kérdés

Beszélek angolul, de Én sajnos a perfekt angolul beszélőket nem nagyon szoktam érteni!

Ha volt, mi lehetett az oka?


2019. júl. 21. 00:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Az attól is függ, hogy milyen 'angol emberrel' beszéltél. Gondolol itt amerikaira, britre, ausztrálra, stb. ugyanis az angol anyanyelvű országokban vannak olyan kifejezések/szavak, amelyeket például csak az ott élő emberek ismernek/használnak.

I mean, láttam például olyan videót, ahol egy brit és egy amerikai mondta el a 'saját anyanyelvén' a szavakat, és sokszor volt olyan, hogy nem ismerték/életükben nem hallottak a másik szóról

2019. júl. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy nem érted? Az akcentus okoz nehézséget, vagy a szavakat/mondatokat nem érted meg mert nem ismered?

Utóbbi esetetben szókoncsfejlesztés, előbbi esetben hallgatnod kell különböző akcentusokat, amerikai, brit, ausztrál, afrikai, kanadai stb. Elöbb-utóbb megszokja a füled.

Esetleg az a probléma, hogy túl gyorsan beszélnek, akkor kérd meg, hogy lassítsanak.


Egyébként a filmek, sorozatok, sőt, youtube vlogok is segíthetnek ezen.

2019. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy volt már ilyen. Angliában nőttem fel részben, így nyilván közelebb áll hozzám a brit akcentus, és nem okoz gondot a legtöbb esetben a megértése. De a skóttól kivagyok :D Leginkább az ilyen vidéki idősebbek által beszélt akcentusra gondolok, akik nem elég hogy hadarnak, de minden egyes szót is sajátosan ejtenek ki. Mondjuk ilyennel nem nagyon találkoztam még személyesen, leginkább csak videóból.

De mindig előfordul, hogy mondjuk egy posh olyan szót használ amit még életemben nem hallottam. Így rá kell hagyatkozzak a mellette lévő szövegre.

De egyébként nem kérdés, hogy az amerikait a legegyszerűbb megérteni.


A te esetedben csak találgatni tudok, hogy mi lehet a probléma. Egyáltalán nem szoktál senkit sem megérteni aki anyanyelvű, vagy csak az az egy személy? Ha csak egy személyről van szó, akkor nyilvan akcentus. Ha senkit sem értesz, akkor meg nem szokott hozzá a füled, és még sokat kell gyakorolnod. Nézz videókat és filmeket mindig angolul, és az majd kicsit segít valamennyit. De nyilván az ér a legtöbbet, ha kinti közegben lennél.

2019. júl. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Egyáltalán nem szoktál senkit sem megérteni aki anyanyelvű, vagy csak az az egy személy? "

Senkit nem értek, ha nem azzal a kiejtéssel beszél, amit megtanítottak!


Pld a since-t i vel tudtam ,de e vel is szokták, és nem tudtam mi az, akkor a willt u val ejtik, és sok minden máshogy van ,mint ahogyan tanultam,így mindent újra kéne tanulni!


Normál ,helyes angol kiejtést értem, nem igazán a szavakkal van a gond, ha máshogy ejtik, mint ahogy tanultam, azzal, vagy még szokott olyan lenni, hogy bizonyos szavakat mással helyettesítenek, de nagyon mással!



Nem fogom megtanulni külön a skót , amerikai, ausztrál ,egyéb kiejtést! Tanuljanak meg Ők beszélni "Rendesen"!


A lassú tagolt beszédet jobban értem,de

hiába mondom, hogy beszéljen lasabban , azt valahogy nem mindenki szereti!

2019. júl. 21. 15:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a nyelv nem így működik. Te is akcentussal beszélsz, akkor te is tanulj meg rendesen beszélni :D Sőt, a magyarban is vannak akcentusok, ez van, ez az élő nyelv.

Itthon egyébként a brit angol kiejtést tanítják, az ún. recived pronounciation, de kb. a britek 2%-a beszél csak így. Máshogy fognak beszélni délen és máshogy északon. A déli akcentus közelebb van az említett RP-hoz, de ettől még ugyanúgy megértik az északiakat meg a skótokat meg az ausztrálokat is.

2019. júl. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Tanuljanak meg Ők beszélni "Rendesen"!"


És ugyan miért kéne a többmillió amerikainak, ausztrálnak megtanulni a brit kiejtést, mikor valószínű, hogy soha nem mennek Angliába? A világ elég jelentős részén az amerikai angolt tanulják és preferálják.

2019. júl. 23. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!