Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van egy mondat: I don't get...

Van egy mondat: I don't get paid until the end of the week. A get után a paid-del van gondom. Az miért múlt idő?

Figyelt kérdés
2019. júl. 21. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Az nem a 2. alakja a szónak, hanem a 3. Angolban a passzív szerkezetet (be + 3. alak) gyakran variálják azzal, hogy a "be"-t a "get" ragozott alakjára cserélik. Mást jelent picit, az árnyalatnyi különbség a kettő között, hogy a "be" egy önmagában is helytálló állítást jelöl (ez van, ez a helyzet), addig a "get" segítségével ki tudod fejezni, hogy van valami korreláció más időkkel, két eseménnyel, vagy épp állapottal (nem kaptam meg a fizetésem, de majd megkapom).


Legjobban így tudtam megmagyarázni, ha esetleg valami kevésbé érthető, megpróbálom jobban kifejteni. :)

2019. júl. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De honnan tudni, hogy most ez egy passzív mondat? Nekem ez nem egy passzív mondatnak tűnik(persze elhiszem, hogy az), I don't, a passzív Alany aztán a be, de itt nincs is be, csak don't + V3. Se a szerkezetét nem értem,sem azt,mikor kell/lehet ezt használni....

Megírod?

2019. júl. 21. 23:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Dehát leírta, hogy a be helyett a get-et is használják.


De tessék:

[link]

2019. júl. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De ez jobb , bocs

[link]

2019. júl. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4-es hozzászólásomhoz magyarul annyi, hogy a linken lévő tartalomból látható, hogy igazából a get arra utal, vagy azt egyértelműsíti, ha az a sima be+passzívból nem derülne ki világosan, hogy valami akció/változás történt.

Csak olyan igékkel használják, amelyek akciót jeleznek.

Lásd: action / state verbs

2019. júl. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!