Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Munkaügy által támogatott...

Munkaügy által támogatott tanfolyam, mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés

Lenne egy Műköröm építő tanfolyam amit elszeretnek végezni, igaz jelenleg még van munkahelyem. Több kérdésem is lenne.

Aug. 26.-án lesz 3 hét leállás után első munkanap, de aug. 27.éig lehet jelentkezni a tanfolyamra, szerintetek ebbe a két napba eltudom intézni a papírokat?(felmondás, meg csak 2,5honapja dolgozom itt, munkaügyi regisztrálás)

Az lenne még a kérdésem, hogy hány hónapig tart egy ilyen tanfolyam és havi nettó mennyi jövedelemre lehet számítani? Illetve 5napbol 5 napot bekell járni és ha igen, napi hány órában?

Köszi előre is.



2019. aug. 21. 14:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Én már voltam tanfolyamon, szóval tudok róla nyilatkozni. Ez képzés függő, hogy meddig tart. Én egy 5 hónapos képzésen vettem részt. És a hét 5 napján be kellett járni. KB 08-00-tól 14:00-ig tartott, de ez is képzés függő. Illetve az oktatókon is múlik, hogy mennyire veszik lazán a képzést, mert ugye ezek a képzések, ha más miatt nem is, de időhúzás meg pénzkeresés miatt tökéletes választás. Meg ugye nem sokon veszik komolyan akik jelentkeznek rá, csak megcsinálják, hogy legyen mert még hátha jól jön egyszer. Legalább is nálunk eléggé lazaság volt, szóval át is rugdostak mindenkit :D Még azt is akit a szakma nem is érdekli és még a tankönyvet se vette elő, gyakorlaton meg mondanom se kellett milyen gányolások voltak :) Bár segítettünk egymásnak, meg a vizsgáztatók is rendesek voltak. Meg általában 16fő a létszám, szóval vagy szerencsésnek kell lenni, hogy be tudj kerülni, vagy protekciósnak. Ja igen a fizetés, az mikor én jártam 2017-ben havi nettó 60.000 Ft körül kaptunk fizetést, ha jól emlékszem. Meg állták a városi és távolsági bérlet árát is aki tömegközlekedéssel járt be, na meg persze nem lehet sokat hiányozni a képzésről, mert jelenléti ív van és van egy limit, aki túl sokat hiányzik azt kivágják. Persze itt is sok a sumákolás, mert én hallottam olyanról is, hogy valaki javába külföldön dolgozott és a tanfolyam társai meg írták alá helyette és alig volt bent a képzésen. Persze ez nem az én képzésemen volt. Az ügyintézős részről meg nem tudok olyan mélyen nyilatkozni, mert az elég zavaros néha, mert sok mindent mondanak és nem minden igaz. De én ha jól tudom 1 nap alatt elintéztem a beregisztrálást, bizonyítványokat lefénymásolták, adatok stb. Aztán a kívánt képzésre jelentkeztem. Majd kiközvetítettek a tanfolyamot indító céghez, ott volt egy teszt írás, ilyen általános dolgokról. Kis matek, meg némi fogalom az adott szakmával kapcsolatban (legalább is nekem ez volt) Aztán ott helyben megmondták az eredményt, hogy megfelel e az illető, vagy sem. Majd rá pár héttel értesítettek, hogy mikor indul a képzés és hova kell menni.
2019. aug. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!