Ppx kérdése:

OKJ-s vagy egyetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jövőre leszek végzős gimiben és a továbbtanulással kapcsolatosan írok. Érdekel a grafikus szak, és kíváncsi vagyok mit gondoltok, egy OKJ-s képzést vajon mennyire tartanak nagyra egy munkahelyen, vagy érdemes inkább egyetemre menni a magasabb szintű papírok érdekében?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. aug. 23. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Jelenlegi formában az OKJ nem fog működni. De biztosan kitalálnak vmi grafikusképzest is. Ami egy jó szakma. Ha ezzel szeretnél elhelyezkedni, akkor találhatsz jó állásokat. Nem kell hozzá feltétlen egyetemi papír.
2019. aug. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem kérnek hozzá egyetemi végzettséget, csak azt, hogy milyen programokkal kell tudnod dolgozni. Szerintem várd még ki, mi lesz ebből az OKJ kavarodásból.
2019. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Van valaki aki esetleg ilyen téren dolgozik, és tudna mondani a szakmáról pár dolgot?

Ugyanis utánanéztem, de egy ebben dolgozó ember szava mégis más mint egy leírás.

2019. aug. 23. 17:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Közeli barátom grafikus OKJ-t végzett, lelkiismeretesen elvégezte, igényes munkái vannak a portfóliójában is, és sehová nem kellett vele.

A Lidlben dolgozik jelenleg.

2019. aug. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval nehéz ezzel a szakmával elhelyezkedni?
2019. aug. 23. 21:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Felsőoktatási szakképzés nincs ebben a témában? Az a kettő között van és szvsz ezerszer többet érne, mint egy OKJ.
2019. aug. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!