Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyit érnek az OKJ-s rendsze...

Mennyit érnek az OKJ-s rendszergazda képzések?

Figyelt kérdés
A BGF-re járok Pénzügy Számvitelre, ha elvégeztem szeretnék még valami olyan dolgot csinálni, amivel tudok mit kezdeni. Nagyjából értek a számítógépekhez, ezért gondoltam a rendszergazdát, de nem tudom, hogy amit hirdetnek 1 éves OKJ-s képzés az jó-e.
2010. júl. 15. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyik suliban. De a lényeg, hogy szerintem a számítógépes tanfolyamok még jól jöhetnek bárkinek. Csak folyamatosan fejleszteni kell majd utána magad, mert ugye a számítógépes fejlődés is nagyon gyors.
2010. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Fura, azt hittem az 2 éves. Én a Rendszerinformatikus OKJ-t végeztem, szakmailag alig adott pluszt, mert amit ott tanítottak, azt már mind tudtam előtte is. További hátránya volt, hogy ugyanazt az elavult hulladékot oktatták, amit már 15 évvel korábban is tanultam, azaz Turbo Pascal, floppy lemez, CD-ROM és DOS parancsok, mindössze csak hozzádobtak néhány pluszt(Linux, Operációs rendszerek(win 2000!) és rendszergazdai alapismeretek(szintén az elavult windows 2000 server), adatbázis elmélet). Volt néhány teljesen felesleges tantárgy(matek, gazdasági ismeretek, társadalomismeret), és a 2. évet gyakorlatilag ismétléssel töltöttük. További hátrány, hogy semmire nem jutott elég idő, mert a Microsoft anyagot angolul adták le, így az angolul nem tudóknak külön le kellett mindent fordítani, amivel el is ment jó pár óra.

Összességében az egész nem adott pluszt, és akinek nem voltak korábbi tapasztalatai, azok nagyon visszafogták az osztályt, így hát a végső mérleg: Linuxból odáig jutottunk, hogy feltelepítettünk egyet és kernelt fordítottunk, elvégeztük az alapbeállításokat. Windows serverből a nagyon alapokat vettük, Group policy management néhány eleme, account control. Itt is azok vették el az időt, akik ötödszöri gyakorlat után sem tudtak önállóan feltelepíteni egy Windows 2000-et.

Mivel az SQL elméleti síkon ment, a gyakorlatban semmit sem csináltunk vele, az nem sokat ért. Könnyű volt megbukni rajta. A Turbo Pascalt nem részletezem, 15 éve is elavult volt, most is az.

Volt még Office oktatás is, Access, Excel, Word, PP, ennek volt még a legtöbb értelme, megtanultunk finomhangolni. Persze itt is 200-szor kellett mindent szájbarágni.

A vizsgán mindenki átment, az is, aki nem tudta, mi az a Word törzsdokumentum, és mik az elemei.

A notórius lógósokat(iskolarendszerű volt) nem büntették évismétléssel, hanem csak le kellett vizsgázniuk az adott tárgyból, hasonló színvonal mellett. Ám a lógósok miatt kellett mindig ismételni.

Nekem ez a tapasztalatom, másnak biztosan jobb. A papír annyit ért, hogy legalább informatikusnak látszottam vele, de ha önszorgalomból nem állok neki tanulni, akkor sosem vittem volna semmire. 1 évet talán megér a dolog, de 2-t semmiképpen. Akkor már főiskola.

Mindent elmond, hogy a végzősök közül 3 embernek lett fél éven belül informatikus munkája, és abból 2 már az iskola alatt dolgozott(az iskolának, ők voltak a legjobbak), és a harmadiknak ehhez a végzettséghez kötötték a munkát, azaz lezsírozott meló volt.

Mit mondjak, megértem a munkáltatókat, hogy ebből az emberanyagból nem kérnek.

Szerintem kérdezz meg pár embert, hogy mi a véleményük a Rendszergazda oktatásról az adott suliban, pláne végzősöket.

2010. júl. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én tegnap néztem és ott volt 1 éves képzés is, azért írtam azt.
2010. júl. 15. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!