Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ma volt első autóvezetés...

Ma volt első autóvezetés órám. Két kör után rögtön kivittek a városi forgalomba. Ki hogy viselte? Kinek hogy ment?

Figyelt kérdés

Én konkrétan sokkot kaptam. Az oktató mondja mit csináljak de ugye gyorsan kell reagálni én meg még azt se tudom melyik bolygón vagyok.

Miért kellett megszüntetni a rutinvizsgát?????



2019. nov. 21. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te még kedvezőbb helyzetbe vagy, mint én voltam. Nálam az elején városi vezetés volt. Ezzel nem tudsz mit kezdeni, kivéve ha nem gyakorolsz autóvezető órán kivűl, olyan helyen ahol nem szoktak menni, emellett tudod magad szoktatni az alapokhoz.
2019. nov. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is első órán már forgalomba vitt az oktatóm, de nem volt vészes.

Elsőnek elmagyarázta, hogy mit hol találtok.

Próbálgattuk az indulást/menést/kuplungozást, útba esett egy kis domb, szóval a mérlegállás is belecsúszott az első két órában.

Ott azért 4-5x lefullasztottam szegény autóját.

Forgalomban meg hazafele vezettem, nem volt olyan vészes, de én is meglepődtem rendesen, hogy kiengedett elsőre.

Féltem és max 30-cal mentem, de haza vezettem.


Kitartás!

2019. nov. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Igen, mondtam az oktatónak, hogy esetleg a tesómmal tudnék gyakorolni, lakott területen kívül, erre azt mondta, hogy annak nincs értelme, meg, hogy minden autó más.

Én akkor is ezt fogom tenni, amíg a sorrend (pl váltásnál) nem rögzül.

Azért elég szomorú, hogy ez ilyen irányba változott, ezzel sokaknak elvehetik a kedvét nem beszélve hogy valamelyest veszélyes is.

2019. nov. 21. 13:14
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja kimaradt hogy egy jó kis soproni forgalomról van szó xD
2019. nov. 21. 13:15
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

10 percet voltam a pályán. Csak annyit csináltunk, hogy elindulás, megállás, utána forgalom.

Szerintem teljesen rendben van ez így, azon a vacak kis pályán úgyse lehet semmit csinálni, ráadásul nem is valós élethelyzet még egy elindulás vagy parkolás se, mert egyedül vagy az úton..

2019. nov. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele, kettőnket felvett az oktató, kivitt a BNV parkolóba, a másik csalinkázott egy ideig, majd átvettem, tettem két kanyart, s az oktató azt mondta, menj arra, a kijáratra mutatva. 5 perc múlva a Blahánál figyelmeztetett, hogy hatvannál ne menjek gyorsabban. :D Hát ki a fene tudott mindenre figyelni, mentem a forgalom szerint. :D
2019. nov. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Engem a második órán már kivitt a forgalomba, Budapest belvárosában.

Izgultam én is, még mindig szoktam, pedig a 32 óránál tartok, nem baj, az elején a többségnek nehezen megy.

Ha nagyon béna lettél volna, nem vitt volna ki a forgalomba. Azért van ott, hogy segítsen.

Ne aggódj, bele fogsz jönni.


18/L

2019. nov. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első percben kivitt az oktatóm a főútra, de nem magyarázott el semmit rendesen. Csak folyton hajtogatta, hogy milyen béna vagyok, meg izgulok, mikor el sem mondta mit hogyan kellene csinálnom. 5 óráig csináltam ezt, aztán oktatót váltottam.

Az új, fiatalabb oktató kb. 20 perc alatt elmondott mindent, amit eddig nem tudtam, és hasznos tanács, és utána lényegesen jobban ment.


Ne aggódj, néhány óra után megszokod. Lehet, hogy kicsit ijesztő az elején, de csak így lehet megtanulni rendesen vezetni.

2019. nov. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azóta, hogy érzed? Haladsz?

Én a 11. órát vettem tegnap. Csak 50 perceket vezetek.

Belejössz, ahogy én is. Vannak ballépések néha, de pl a 9. órámon úgy vezettem, mint Ő. Tehát valami csak ragadt rám, pedig 0-ról indultam. Nagyon élvezem. Jó oktatóm van. Fokozatosan visz egyre nehezebb és nehezebb szituációkba. Mindig mutat valami új trükköt. Már a 2. órán forgalomban vezettem. Fog menni. Kitartás. Olvasgass a neten és óra után írd le a tapasztalatokat, a tanultakat egy füzetbe. A necces dolgokat, vagy ahol figyelni kell, rajzold le. Mi így csináljuk az oktatómmal, és sokat segít. Hol ő rajzol, hol nekem Házi feladat lerajzolni pl egy 30-as zónát, ahol aznap jártunk. Nagyon hasznos.

2019. dec. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!