Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az 1 éves OKJ tényleg nem ad...

Az 1 éves OKJ tényleg nem ad plusz pontot a felvételi rendszerben? És ha nem vettek fel főiskolára, mihez érdemes kezdenem? ( Nem szeretnék szüleim nyakán lógni)

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia,sajnos én így jártam,hogy nem vettek fel sehová.Én a munkaügyin keresztül fogok nyelvvizsgára menni,ott ingyenes,és még fizetést is kapok.Ez kb 4 hónap,utána meg elkezdek egy szintén ilyen rövid tanfolyamot,aztán jelentkezek újra.Habár most szóba került az is,hogy ha találok majd olyan szakot ami államilag t. akkor pótjelentkezéssel megpróbálom újra.
2010. júl. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Munkaügyre nem csak az mehet, ami már dolgozott? vagy mindenkinek ingyenes a nyelvtanfolyam?
2010. júl. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Nálunk úgy van hogy regisztrálni kell a munkaügyibe,aztán augusztusba meg lehet jelentkezni az ott induló képzések egyikére.Aztán eldöntik,hogy mehetsz,mert jogosult vagy rá és akkor havonta megkapod a minimálbért,addig amíg tart a képzés.Valamelyik egy écves,valamelyik 2 de a nyelv pl 4-5 hónap.De van úgy hogy mehetsz a nyelvtanfolyamra meg vizsgára de minimálbért nem kapsz...Erre az jogosult aki elmúlt 18 éves,azt hiszem az érettségi is alapfeltétele(a pénzre való jognak)és az hogy ugye az alatt ne legyen bejelentett munkaviszonya.Az mindegy hogy előtte dolgozott e az ember vagy sem.Én ennyit tudok nagyjából,augusztusba sztem megyek is megnézni hogy mik indulnak.A német közép,cukrász,szakács,fodrász...ilyenek mindig indulnak.
2010. júl. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha jól tudom jelenleg két 1 éves OKJ ad csak pluszpontot: protokoll ügyintéző (54 812 02 0010 54 01) és utazás ügyintéző (54 812 02 0010 54 02). És ha jól tudom, a gazdasági képzéseknél érnek pluszpontot.

2010. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pluszpont jár minden esetben, ha:

-54-es, vagy 55-ös van az OKJ-kód elején

-olyan szakmai csoportba tartozik, mint a szak, amire felvételiztél.

A gazdasági szakoknál NEM adnak többletpontot utazásügyintéző szakra, viszont a turizmus-vendéglátás szakon igen.

2010. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hoppá, tévedtem, most látom, hogy nemzetk. gazdálkodásra is kaptam többletpontot az utazásügyintéző okj-ra...Észre sem vettem, mert e nélkül is megvan a 80 többletpontom...

De azt elképzelhetőnek tartom, hogy sima gazdaság és menedzsmentre, vagy pénzügyre már nem adnak ezért a szakért.

2010. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem szakonként válogatnak, hogy mire jár pluszpont az OKJ-k esetében. A két OKJ, amit írtam, az minden olyan alapképzésre pluszpontot ad, amely a Gazdaságtudományok képzési terület alá tartozik ( [link] )

És még valami: a turizmus-vendéglátás is a gazdasági képzések körébe (ugyanígy a pénzügy-számvitel is!) sorolandó!

2010. júl. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!