Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Melyik lenne jobb? (Véleményt,...

Melyik lenne jobb? (Véleményt, tapasztalatot)

Figyelt kérdés

Most megyek vendéglátós középiskolába,de mivel nyelvi előkészítő osztályba megyek lesz még egy évem a választásra.

1.Szerintetek melyik a jobb?A szakács vagy a cukrász?

2.A gyakorlati órákon miket kell csinálni?Milyen egy ilyen óra?


2010. júl. 26. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
teljesen kívül álló vagyok a témába, de nekem a cukrász szimpibb (:
2010. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van egy suli, ahol ezt a kettőt megtanítják neked, bár fizetős, és van egy 3. szakma is.
2010. júl. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a szakaccsal jobban el lehet helyezkedni, hasznosabb, bar nekem is a cukrasz lenne a szimpibb, mert eleg edesszaju vagyok:-)))
2010. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
oké köszi:D
2010. júl. 28. 18:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Én szakácsnak fogok tanulni,sütni kevésbé szeretek.

Viszont olvastam hogy Bp.-en van egy olyan suli ahol 3év alatt 3szakmát tanulhatsz.

A következők közül lehet választani,kombinálható.


Szakács

Diétás szakács

Cukrász

Vendéglős

Felszolgáló


Viszont azt nem tudom hogy kinek fizetős és kinek nem....


Cukrászként is el lehet helyezkedni,de pályakezdőként nettó.80-90ezer,ami ugye nem sok.


Viszont ha megy a német,legalább alapfokon,majd menj téli szezonba Ausztriába,több helyre is felvesznek kezdőszakácsot,1200-1300€.nettó alap + ingyen szállás étkezés,legtöbb helyen heti 6munkanap.

Jövő télen Én is megyek,októbertől már lehet,de valahol csak decemberben kell kezdeni.

Dél-Tirolban és Salzburgban lehet legkönnyebben elhelyezkedni,és ott is a legtöbb a pénz.

Határ menti helyeken kb.minimálbér ami olyan 900€.közötti összeg.Tegnap este néztem a kinti állás hirdetéseket.

2010. szept. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és cukrászokat is felvesznek Ausztriában,mosogatókat,konyhai kisegítőket,szobalányokat...
2010. szept. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a suli a taverna, és félévente 90ezer a tandíj, még akkor is, ha még nincs szakmád. Bár lehet hogy már több.
2010. szept. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nem semmi fél évre 90ezer 6*90ezer...

de valamit valamiért...

Én csak szimplán szakácsnak tanulok 180ezer.

2010. szept. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!