Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Egy a munkaügyi központ által...

Egy a munkaügyi központ által támogatott tanfolyamra jártam, de nem fejeztem be. A szerződésben az áll, hogy a tanfolyam és a vizsga összegét vissza kell térítenem ilyen helyzetben, ami az én esetemben 450. 000 Ft. Ez valóban így van?

Figyelt kérdés
Hallottam olyanról, hogy nem kell vissza fizetni csak úgy állítják be a tanárok meg mindenki, hogy ezzel ösztönözzenek úgymond a bejárásra és a vizsgázásra.
2010. júl. 29. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Vissza kell fizetni, énis munkanélkülin vagyok és ha lett volna olyan tanfolyam, akkor szívesen elvállatltam volna a tanulást és nem hogy nem fejezem be.

Sőt ha még nem sikerült volnaavizsád, abban az esetben is. Magyarul ingyen az állam pénzén tanultál valameddig és nem fejezted be, munkanélküli révén. Miért ne kellene visszafizetni? Akkor miért kezted el a tanfolyamot?

2010. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Valóban vissza kell fizetni, nem csak riogatnak.
2010. júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos súlyos családi okokból nem tudtam befejezni a tanfolyamot. És köszönöm a válaszokat.
2010. júl. 29. 19:38
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
vissza kell fizetni.Egy szerződésbe nem írnak bele riogatásként dolgokat.
2010. júl. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És hogyan kell visszafizetni? Mármint 1 összegben? És mi van ha nem tudom?
2010. aug. 1. 17:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írni kell egy kérvényt, leírni az okot, hogy miért hagytad abba és részletfizetést kérni. Én megpróbálnám az elengedést is belevenni-hátha. Ha tényleg nem a te hibádból....
2010. aug. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
0%
remélem egy részletben kifizettetik veled vagy lecsuknak. de jó lenne! sok hülye már nem tudja hogy jó dolgába mit csináljon...
2011. jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Nem állami, hanem EU-s támogatás. Nincs köze állambácsihoz. És én most fogok abba hagyni egy ilyen tanfolyamot, csak megtaláltam a kiskaput... ennyi.


Engem nem fognak ingyen dolgoztatni...!!! És a kérdező is érti, hogy miért írom ezt! Egy nagy átverés az egész!!!!

2012. júl. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Dolgozzon havi 30ezer HUF-ért heti 6 napot, napi 10 órát az, aki kitalálta a hetedik bőr lehúzását!
2012. júl. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szia. Szeretném megtudni milyen kiskaput találtál.

A fiam elköltözött a télen az apjához Hajdúszoboszlóra,ott elkezdett egy 1 éves tanfolyamot MÜK-nál,viszont olyan helyzet állt elő mivel az apja az anyjával lakik,most már nem hajlandó neki enni se adni,sőt még a vizet is sajnálja tőle,ill. el kell neki onnan jönnie, mivel abból a kis összegből amit jövedelempótlónak hívnak albérletet és magát nem tudja fent tartani. Szükségszerű lenne neki hazajönni hozzám Papkeszi-re(Dunán túl), de azt mondták neki is hogy ha abba hagyja vissza kell fizetnie. Jó lenne a segítség Tel.számom 06706198991 írj 1 sms-t hogy tudjunk beszélni, vagy e-mail babu72@freemail.hu -várom a válaszod.

2012. szept. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!