Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A szakmai angolt 'könnyű'...

A szakmai angolt 'könnyű' megtanulni? Mit takar az a tárgy egy OKJ-s képzésen belül?

Figyelt kérdés
Én eddig csak németet tanultam, ezért félek tőle, nem tudom, hogy meg tudom-e tanulni tanév végére, úgy, hogy vizsgázni is tudjak angolul.:S:S
2010. aug. 1. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Az olyan szavakat tanítják, amik ahhoz a szakmához kellenek, amit okj-n csinálsz.

attól függ a nehézsége, hogy milyen szakmáról van szó.

ha magyarul is nehéz, akkor valószínűleg angolul se lesz könnyű.

2010. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ált. egy év alatt meg lehet tanulni egy nyelvet, de lehet hogy külön tanárhoz is kéne járnod- mindenesetre sok plussz munkád lesz vele. Szakmai angolon már nem nyelvtant meg szókincset tanultok- mert elméletileg azt már tudjátok,- hanem a szakmába vágó témaköröket járjátok körül és a meglévő plusz tudást bővitik ki.
2010. aug. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem ez már megszerzett nyelvvizsga utáni oktatás, mivel ezzel tudsz majd a szakmádban tárgyalni, fordítani, tehát az alapvető nyelvi szabályokat, annak alkalmazását ismerni kell.
2010. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ez nem valami biztató.:S
2010. aug. 4. 15:17
 5/9 anonim ***** válasza:

" szerintem ez már megszerzett nyelvvizsga utáni oktatás,"


na ez hülyeség!!!!!!!!!!!


Én angolul alapfokon beszélek,németül nagyon keveset,és még is szakmai németet fogok tanulni egy szakmához,nem gond a kevés német nyelvtudás.

2010. szept. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

de a nyelv alapjait ismerned kell. Teljesen kezdőként nem lehet belevágni, nem is menne jól.

Hogy kérnek-e nyelvvizsgát, azt az intézmény eldönti, de ilyenkor legalább alapfokot szoktak.

2010. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd otthon is kell tanulni a szakmai nyelvet is,alapfok azért nem kevés (én csak tudom)ha valaki már több mint 30éves akkor valószínűleg csak oroszt tanult gyerekkorában(jó esetben angolt)

Például én is 10évig nem tudom se angol se németet tanulni,mert se pénzem se időm nem volt rá,mint ahogy nagyon sokaknak szintén nem...


Akkor az ilyen emberek ne is kezdjenek bele a legtöbb okj.suliba mert van szakmai német vagy angol?


Én egy olyan sulit kezdek el ami összesen 600óra abból csupán 40óra a szakmai német.

Igaz Én itthon már egy ideje tanulom a németet és magántanárhoz is járok,de csak 2hónapja.

2010. szept. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem azt mondom, hogy ne kezdjen, sőt támogatom is a dolgot, viszont a nyelv alapjait ismernie kell, mert jó esetben nem csak műszaki leíráshoz szükséges szavakat tanul majd, de szakmai társalgásra alkalmas tudást kell összességében kapnia, anélkül, hogy itt a nyelvtannal foglalkoznának. Csak szavakkal nem boldogulna a szakmájában, az egyszerű mondatokat is érteni kell.

Az angol szerencsére ilyen szinten könnyű nyelv, a kérdező biztosan meg fogja tanulni :)


Itt pl( szintén okj) nyelvvizsgával kérik bizonyítani a nyelvismeretet:

[link]

2010. szept. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nos pld.ha valaki pincérnek tanul annak idegennyelvből is kell vizsgáznia,

de én például szakácsnak tanulok és nekem nem kell,de szakmai nyelvet én is(mi is) tanulunk.

2010. szept. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!