Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Légiutas kísérő tapasztalatok? É

Légiutas kísérő tapasztalatok? É

Figyelt kérdés

Szeretnék légiutas kísérő lenni. Aki ilyen pozícióban dolgozik, érdekelne, hogy:


-milyen a munkalehetőség

-kell-e protekció

-mennyit keres egy légiutas kísérő az egyes légitársaságoknál

-melyik légitársasághoz érdemes jelentkezni és miért

-ha eleget teszek a kritériumoknak, akkor miért érdemes jelentkeznem

-pro és contra érvek

-mi jellemzi a munkakört

-szereted-e csinálni

-részesül-e egyéb juttatásokban a stewardess, gondolok itt pl. a szabad felhasználású,ingyenes repjegyekre (vagyis ingyen lehet utazni repülőn,nem munka céljából is..én legalábbis ezt hallottam, hogy van ilyen)

-ha pedig valóban ingyen kap az alkalmazott repjegyeket, akkor ezt milyen gyakorisággal,hová szól, ill. őáltala megválasztott-e a helyszín?


Köszönöm a segítséget előre is!


2010. aug. 2. 01:03
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Én is az szeretnék lenni ezért elég sok információt gyűjtöttem erről a szakmáról.

A munkalehetőség elsősorban attól függ hogy itt Mo-n szeretnél-e dolgozni vagy bevállálnád-e hogy külföldön dolgozz(kevesebbet tudnál haza járni,barátok otthon hagyása,idegen ország,más kultúra stb.)Ha itthon szeretnél elhelyezkedni akkor sajnos sokat számít a protekció(Malév)Itt Mo-n 3 légitársaság van (Malév,Travel Service,Wizzair)és jelentkezők akadnak bőven úgyhogy előny minél több nyelv ismerete(a minimum hogy az angolt perfektül beszéld) és szinte mindenhol szeretnék hogy legyen 1-2év costumer service experience-ed vagyis olyan munka melynek során emberekkel kellet foglalkoznod,megpróbálni eladni nekik valamit stb. ide elég sok minden beletartozhat pl.nyári munka-szórólap osztogatás,egy étteremben kiszolgáló stb. ezt én se tudom pontosan.Az nagyban függ a cégtől hogy nekik mi felel meg pl.wizzair-hez ha átütő a személyiséged jól beszéled az angolt de nincs costumer service experience-ed attól még lehet hogy felvesznek viszont pl:Emirates-hez(Dubai légitársaság) a szórólap osztogatós munkáddal elmehetnél a fenébe valószínűleg kiröhögnének.Az is előny ha már van repülős háttered,és legyél szép vagy legalább ápolt megjelenésű.Ha külföldön szeretnél dolgozni akkor sokkal több lehetőséged van (Ryanair,Sky Europe,Easyjet....stb.(van egy csomó),és külföldön szerintem kevésbé számít a protekció.Az hogy mennyit keres egy légi utaskísérő attól függ hogy melyik légitársaságnál helyezkednél el pl:Mo-n a legjobban a Malévosok keresnek úgy tudom hogy havi 400.000-et de ebben nem vagyok biztos.A pénz attól is függ mióta dolgozol ott,milyen pozícióban(a stewardess-ek között is vannak különböző színtek pl.purse)Az hogy hol érdemes elhelyezkedni neked kell tudni.Először ki kell találnod hogy itthon vagy külföldön szeretnél-e dolgozni,hogyha itthon szeretnél dolgozni akkor megfelelsz-e egyáltalán az orvosi vizsgálaton(mert anélkül nem engednek dolgozni,Mo-n minden légitársasághoz ugyanazok az orvosi követelmények)Ennek a repuloorvos.hu-n tudsz utánanézni.Röviden a lényeg hogy ne legyél epilepsziás,cukorbeteg,klausztrofóbiás,ne legyen súlyos szívritmus zavarod,jól láss(van valamilyen dioptriahatár talán +/-5 de ez nem biztos.Ha külföldön szeretnél dolgozni akkor gondolkodj el rajta milyen országban élnél szívesen.Mi a fontosabb az hogy egy jó helyen(országban) dolgozz vagy hogy egy olyan légitársaságnak ahova nehéz bekerülni,de jó a fizetés viszont egy olyan országban élsz ahol teljesen más a kultúra stb.Én pl.az Easyjet-nek az Olaszo-i bázisán dolgoznék nagyon szívesen mivel imádom Olaszo-t és most fogok elkezdeni olaszul tanulni,a család nélkül kibírom,tudom hogy Mo-n mint stewardess alig keresnék valamit,nem igazán vagyok oda országunk mentalitásáért,elegem van már az itteniek pesszimizmusából és szeretnék egy olyan helyen élni és dolgozni ahol az emberek tudnak még mosolyogni stb.Azért érdemes jelentkezned mert nyelvet tanulhatsz,külföldön élhetsz,ha szeretsz repülni akkor azért,emberekkel foglalkozhatsz egész nap és nem egy íróasztalnál kell ülnöd 8-16-ig az órát bámulva hogy mikor jár már le a munkaidő,a beosztás elég változatos van amikor este repkedsz van mikor reggel,olyanoknak jó ez a munka akiknek a tűrőképessége nagyon nagy mert pl.ha egy utas leku.rváz vagy bármi sértőt mond nem öntheted a fejére a kaját,nem szólhatsz vissza hanem csak mosolyogva kell tűrnöd a sértéseket akár jogos akár nem.Rugalmasnak is kell lenni,találékonynak pl:hallottam olyanról hogy egy üzletember véletlen leöntötte kávéval magát és a stewardess-nek kellett tiszta ruhát kerítenie neki.El kell tudnod érni hogy a cigarettázó utas hajlandó legyen az utasok érdekében abbahagyni a dohányzást,vagy pl:ha egy kismama nekiáll szoptatni a gyerekét akkor szólni neki hogy ne tegye az utasok előtt hanem mennyen már el a mosdóba.Toleránsnak,jó problémamegoldónak kell lenned.

Na egyelőre enyit írok.Bocs hogy nem vagyok stewardess csak gondoltam írok én ha eddig még senki se írt.Amúgy én se magamtól tudom ezt mind hanem különböző fórumokról.Ha érdekelnek ezek a fórumok írj és belinkelem őket.Remélem nem írtam semmi fals infót de ha mégis és olvassa egy stuwi akkor írjon már hogy ez nem is így van.Na ennyi mára.Szia!

2010. aug. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A válaszolónak nagyon-nagyon köszönöm a sok infót! Sokat segítettél, mivel idén nem vesznek fel arra az egyetemi szakra, ahova szeretnék menni, így jött képbe, hogy most elvégzem a légiutas-kísérő képzést, ami régi vágyam.
2011. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Most néztem hogy 2010es a kérdésed!

Mi lett veled? tényleg érdekel :)

2014. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 leodicaprio14 válasza:
100%
Lehet hogy már messze jár, méghozzá olyannyira, hogy nem nézegeti a gyakorikérdések oldalt :( :D
2015. okt. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hu
2021. márc. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!