Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan lehetek a TEK (Terror...

Hogyan lehetek a TEK (Terror Elhárítási Központ) tagja?

Figyelt kérdés

Egy ideje már elköteleztem magam ezen hivatás mellett. Tudod hogy maga a TEK a csúcs, ahova csak nagyon hosszú és fáradságos út után lehet bekerülni, de engem érdekel az út maga. Először is az lenne a kérdésem, hogy milyen szakon kell végeznem a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen, hogy utána szóba jöhessen a továbblépés a TEK irányába. Mennyibe munkatapasztalat kell az alap hivatásomba hogy utána legyen esélyem bekerülni? Hogyan lehet egyátalán bekerülni a TEKbe, ott is van úgymond emberfelvétel, amikor meghirdetnek bizonyos számú helyet és oda kell felvételt nyerni? Milyen követelményeknek kell megfelelni hogy bekerüljek oda? Miből áll konkrétan a TEKbe felvételi?

Tudom hogy ez így sok kérdés, tájékozatlan vagyok a témával kapcsolatban, de nagyon érdekel. Örülnék, ha a témába jártas emberek megosztanának velem minden fontosabb információt a kérdésemmel kapcsolatban akár itt vagy privát üzenetben.



2020. szept. 13. 17:21
 1/4 anonim válasza:
86%
Rendőrnek kell lenned.
2020. szept. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

A TEK-be kerülésnek nem feltétele az egyetem, nem csak tisztek dolgoznak ott sem. A kiemelkedő állóképesség, kitúnő fizikum, mentális alkalmasság, pszichikai terhelhetőség az alap. Legyél először is hivatásos rendőr, rendőrök között legyen a teljesítményed kiemelkedő, fegyelmezetten teljesítsed a feladataikat, folyamatosan fejleszd magad, és pár év szolgálattal a hátad mögött, az elöljáród támogatásával, megpályázhatsz egy állást a TEK-nél.

Az egyetem is járható út, de onnan se valószínű, hogy rögtön a TEK-hez kerülsz, oda be kell kerülni!

2020. szept. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Egyáltalán sima rendőr lehetsz? [link]
2020. szept. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy mit végzel NKE-n egyből nem fogsz a TEK-hez kerülni. Odàig rengeteg kiképzés vár, amik tudnak nagyon kemények lenni.
2020. okt. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!