Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mentőtiszt - Ha nem tudom,...

Mentőtiszt - Ha nem tudom, hogy bírom-e a vért mrg a rizikós szitukat, hogy tudom kipróbálni magam?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mennyire bírom jól a vért, meg mennyire tudnék ilyen nyomás alatt teljesíteni.

Szóval felmerül a kérdés, hogy felejtsem el, mert mi van, ha mégse bírom, vagy csak kezdjem el és hagyjam ott, ha kiderül, hogy mégse?

Vagy végezzek el egy mentőápolót, mert az kevesebb idő, pénz és akkor próbáljam ki?

Vagy van olyan hely, ahol ki lehetne próbálni magad? Hogy hogyan bírom, ha valakinek komoly vérzése van vagy bármi komoly betegség stb, amit azonnal meg kell oldani?


2020. okt. 19. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolába jársz? Megpróbálhatod megkérni a biológiatanárod, hogy szervezzen le egy túrát a kórházba, ahol megnézhetsz egy boncolást.
2020. okt. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Vesd el már most. Éhenhalni se elég, és hatalmas szívás, mert másra se jó. Ápolóként is jobban jársz és orvosként is. Ez pont a szakadék alja (egy ex-mentőstől hidd el!)
2020. okt. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jó, a sürgősségi orvossal jobban járnék?

Már nem vagyok gimis, szalasztottam egy évet most, mert nem tudtam dönteni és az előző félév nagyon káoszos volt és nem tudtam, hogy mi legyen. Érdekel az egészségügy, de a szüleim le akarnak beszélni róla. Így, ha már nem vagyok gimis, akkor is be tudok menni esetleg valahogy egy boncolásra? De azért egy halott nem ugyanolyan, mint egy elő sokkos beteg, nem?

2020. okt. 19. 11:44
 4/7 A kérdező kommentje:
Mármint tudom, hogy nem ugyanolyan, de hogy nem ugyanazt váltja ki az emberből. Tehát attól, hogy bírom mondjuk a boncolást, lehet nem bírnám a sokkos beteget, nem?
2020. okt. 19. 11:45
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Az orvosival abból a szempontból jobban jársz, hogy ha elvégzed és továbbra is tetszik a sürgősségi vonal, akkor lehetsz sürgősségi/mentőorvos. Ha meg a végére rájössz hogy mégsem tetszik, még mindig lehetsz bármilyen más orvos. Mentőtisztin annyira nem játszik egy ilyen irányváltás.


Persze, az orvosi 6 év és nehéz szak, de a mentőtiszti sem éppen könnyű és általában tovább is tart 4 évnél. (Egyébként mentőtisztin sokkal nagyobb a lemorzsolódás is.)

Egy boncolást megnézni és a kritikus állapotú beteg ellátása nyilván más. Előbbi undorító meg büdös, utóbbiban inkább az akut helyzet és a gyors, helyes döntéshozatal a nehézség. Én igazságügyi orvostan rezidens vagyok, szóval a boncolást nyilván bírom, a sokkos betegtől sem fogok padlót talán, de ellátni nem fogom tudni magas szinten. Hiába tanultam a tankönyvből, ahhoz teljesen más készségek kellenek.

2020. okt. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem a súlyosan égett sebesült, és a vizihulla látványa ami miatt túltettem magam, hogy nem leszek mentős, pedig nagyon érdekel, a vért azt bírom.
2020. nov. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon érdekelnek az egészségügyi dolgok, elméleti oldalára szeretnék menni majd.
2020. nov. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!