Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » B kategóriás jogosítványt...

B kategóriás jogosítványt szeretnék. Szerintetek mikor érdemes elkezdenem a tanfolyamot ha januárban töltöm a 17-et?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam hogy 2011-től hoznak egy olyan törvényt hogy 21 éves kortól lehet B-s jogsija mindenkinek.Szerintetek ez igaz vagy csak szívóztak velem.
2010. aug. 11. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elkezdheted most is akár. A kresz és a rutint engedélyezni fogják,sőt talán még a városit,csak amíg be nem töltöd a 17.-et egyedül nem vezethetsz. A kreszt mindenképp érdemesebb lenne a nyáron csinálni,ha még tanulsz,mert suli mellett húzós. Én suliba jártam még,mikor a kreszt kezdtem,és nehéz volt a kettőt összeegyeztetnem,mert kreszből is feladtak egy csomót,meghát a gimibe is. Az nem baj,ha a kresz vizsgád hamarabb megvan,mert az nem évül el,csak 2 év múlva.

Ami a törvénytt illeti,hogy be akarják vezetni a 21-es korhatárt...nos hülyeség. Télleg volt róla szó,de nem fogják,mert akkor egy csomó bevételtől elesik a Nemzeti Közlekedési Hatóság,(ezáltal az állam is). Sok sikert,majd! :-)

2010. aug. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

én 2006-ban tettem le a jogsit, és akkor úgy volt, hogy 16 és fél éves kortól lehet elkezdeni a kreszt, 16 és háromnegyed éves kortól lehet belőle vizsgázni és 17 évesen lehet elkezdeni a rutint-mármint a vezetést.

szóval nekem 17 évesen már megvolt a jogsim :D

azóta nem tudom mennyit változtattak.

2010. aug. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!