Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan kell esettanulmányt...

Hogyan kell esettanulmányt írni? (Gyógypedagógia)

Figyelt kérdés
Gyógypedagógiai segítő munkatárs OKJ tanfolyamon veszek részt. A járvány miatt kész esettanulmányokat kaptunk és ezekről kéne írni. Nem igazán értem már a feladatot sem, mert szinte minden le van már benne írva. Vannak ötleteim, hogy hogy kéne megoldani, de ha valaki csinált már ilyesmit szívesen fogadnám a tanácsait.

2020. dec. 17. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyógypedagógus vagyok. A képzés során nekem is kellett esettanulmányt írni, ezek voltak megadva szempontnak:


Az esetismertetés felépítése, szempontjai:

1. a vizsgálati személy bemutatása (nem, életkor, találkozás körülményei, a vizsgálat előzményei és indoka, tisztázandó diagnosztikus kérdések, a választás indoklása)

2. a vizsgálati személy általános jellemzése a vizsgálat időpontjában, az anamnézis lényeges adatainak kiemelése

3. az elvégzett vizsgálatok és eredmények értelmező ismertetése

4. az eredmények összegzése, vélemény (diagnózis) kialakítása, visszacsatolás a vitás pontokhoz

5. további intézkedésre, terápiára vonatkozó javaslattétel megfogalmazása

6. konklúzió levonása


Én egy diszkalkulia gyanús gyereket választottam, ezek voltak nálam az alcímek: A diszkalkulia meghatározása, A diszkalkuliáról általában, Vizsgálati személy bemutatása, Anamnézis és a vizsgálati személy általános jellemzése, Az elvégzett vizsgálatok és eredmények értelmező ismertetése, Vizsgálati eredmények összegzése, Diszkalkulia gyanú, Javaslattétel, konklúzió, Forrás

2020. dec. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon sokat segítettél! :)
2020. dec. 21. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!