Semmi, szinte por.. kérdése:

Vagyonőr vizsga elévül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most fogom letenni a vagyonőr OKJ-s vizsgát, amég nem késő. Az lenne a kérdésem, hogy nem biztos, hogy a szakmában fogok dolgozni rögtön, csak azért csinálom meg, mert a kormány eltörölte az OKJ képzést. Na most olvasok itt olyanokat, hogy 5 év után elévül, meg hasonlók. Akkor ez gondolom az én esetemben is így van? Szóval ha most elvégzem, 5 évig használható, aztán meg kell újítanom a jelenlegi szabályok szerint? Előre is köszönöm a választ!

2021. jan. 6. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
5 évente kell MELLÉ, különbözeti vizsga. Évek óta így van már.
2021. jan. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Vagyonőr vagyok. 5 évente újra kell vizsgázni, a vagyonőr igazolvány is 5 évig érvényes, szóval először leteszed a különbözeti vizsgát, aztán újíttatod az igazolványt, ezek fontosak, hogy rendben legyenek, különben ha jön egy ellenőrzés, akkor kemény bírságot fogsz kapni a munkahelyeden. Természetesen a különbözeti vizsgáról szóló dokumentumot is onnantól hordanod kell magaddal munkába.
2021. jan. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. jan. 9. 20:13
 4/8 anonim ***** válasza:

"Na most olvasok itt olyanokat, hogy 5 év után elévül, meg hasonlók. Akkor ez gondolom az én esetemben is így van? Szóval ha most elvégzem, 5 évig használható, aztán meg kell újítanom a jelenlegi szabályok szerint? Előre is köszönöm a választ!"



Nem évül el, kiváltod a vagyonőrigazolványodat (6900- forint illeték) a rendőrségen miután megvan az OKJ-d és az kell a munkavállaláshoz.


Az igazolvány általában 5 évig érvényes, ha lejár, akkor beviszed a régit, meg az OKJ bizonyítványodat, megint fizetsz 6900-ft ot és kiváltod az újat.


Tanúsítványt kell azoknak csinálnia (kéthetes frissítő tanfolyam) akiknek 10 évnél régebbi az okj-juk. Szóval majd neked is ha már harmadszorra váltasz ki vagyonőri igazolványt.

2021. jan. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"különben ha jön egy ellenőrzés, akkor kemény bírságot fogsz kapni a munkahelyeden"


Honnan? Kitől? Normális vagy?


Nem kell neki tanúsítvány ha 2005 után okj vizsgázott, vagy volt sorkatona, rendőr, esetleg hivatásos vadász.

2021. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy te vagyonőr lennél. Az egész tananyag ezzel kezdődik. Ki tarthat ellenőrzést a vagyonőröknél? Első körben a rendőrség, de tarthat még a NAV, jöhet munkavédelmis, stb.

Te nem vagy inkább normális. Én frissen végeztem, csak tudom mit tanultam egy pár hónapja. Öt évente kell újra vizsgázni, épp ezért jó öt évig vagyonőr igazolvány is. De ajánlom a személy, vagyonőr és magánnyomozói törvényt elolvasni (2005/133).

Az, hogy te mondjuk húsz éve tanultam ezt, az nem azt jelenti, hogy nem változott semmi.

2021. jan. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2006 óta vagyonőrködök kissebb nagyobb szünetekkel, HIVATALBÓL SOHA SENKI (MÉG RENDŐRSÉG SE) ELLENŐRZÖTT SOHA!

Még akkor se ha én tettem bejelentést, hogy nem stimmel a bérfizetés vagy a munkaviszony bejelentés nem tiszta.


A fővállalkozó haverjainak a cégei szoktak jönni "ellenőrizni", hogy újabb ürügy legyen a szolgáltatási számla gyártásra (költségenerálás).


Az Őr Ellenőre... Az évszázad vicce!


Ahogy a "tanúsítvány" is, és sokszor sajnos ez a szakma is.


Ebből élnek és keresnek milliós béreket azok akik csak heti hármoszor járnak be az irodába négy órákra kávézgatni.

2023. jún. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A fővállalkozó haverjainak a cégei szoktak jönni "ellenőrizni""


Persze megbízólevelet mégcsak formaságból sem hoznak, szóval szabályszerűen megtagadhatnám az "ellenőrzést" is, csak ugye akkor is csupán magammal szúrnék ki, mivel a "SZABÁLYOK" senkit sem érdekelnek, csak a pénz.


Előző voltam.

2023. jún. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!