Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Műszaki menedzser Bsc mellé...

Műszaki menedzser Bsc mellé műszaki menedzser Msc, vagy Anyagmérnök Msc?

Figyelt kérdés

Lean szakmérnök posztgraduális képzéssel kiegészítve, melyik 3-mas kombináció ér legtöbbet a munkaerő piacon?

Melyikben van potenciálisabb előremenetel a ranglétrán?


Diploma vagy inkább emberfüggő?



2021. ápr. 2. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Nem nagyon tudok az iparban olyan pozíciót elképzelni, ahol menedzser, lean szakmérnök és anyagmérnök képzettség egyszerre kéne (vagy ha nem is kell, legalább előnyt jelentene). Ha a karrier a cél akkor mindenképpen menedzser. Az anyagmérnök olyan szempontból lehet előnyös, hogy két teljesen különálló szakterületetn van valamiylen végzettséged, "több lábon állsz" valamilyen szinten, de a kettőt egyszerre biztosan nem fogod használni.
2021. ápr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha esetleg föl is vesznek anyagmérnök MSc-re műszaki menedzser BSc után, a tudáshiányod miatt meg fogsz gebedni. Az anyagmérnök MSc-s csoporttársaid 90%-a anyagmérnök BSc-ről érkezik, s közülük is a jobbakból, így kisujjukban lesz egy csomó minden, amiről neked legfeljebb csak bevezető szintű ismereteid vannak. Az előadók sem fogják miattad leegyszerűsíteni a mondandójukat. Szóval csak akkor válaszd az anyagmérnök MSc-t, ha vállalod a hatalmas kihívásokat és a frusztrációt.
2021. ápr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Inkább BSc-re érdemes mérnöki szakot választani, és MSc-re menedzsert.


Ha már műmen BSc-n vagy, vagy már el is végezted, és mérnöki diplomát is akarsz, akkor meg egy másik BSc ér a legtöbbet.

2021. ápr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Valamilyen IT-s vagy gazdasági mesterszakra próbálj bejutni, az érne a legtöbbet a te helyzetedben. Vagy menj el dolgozni, és utána tolj rá egy MBA-t.
2021. ápr. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
3: +1
2021. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a Miskolci Egyetemről van szó. Én anyagmérnökként végeztem BSc-n és MSc-n is. Egyetértek a 2. válaszolóval. Voltak hasonló csoporttársaim, nyilván vettek fel kompenzációs tárgyakat, de nessze nem ugyanaz, mint amikor az alapokat normálisan megkapod, időben.


A LEAN a GÉIK egyik friss posztgrados képzése, ha jól tudom. Mivel szakirányú tovabbképzés, ezért fizetős is. Első körben én egy msc képzésre neveznék be, de nem feltétlenül a fent említett 2 mesterképzést választanám, hanem pl. gépészmérnök MSc-t. Ezután néznék szakmérnöki képzést.

2021. ápr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!