Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit lehet tudni a cad/cam...

Mit lehet tudni a cad/cam (gépészmérnöki)testmodellezés szakmáról?Mennyire monoton?Mennyire kell számolni benne?

Figyelt kérdés

2021. máj. 27. 13:25
 1/7 anonim válasza:

Kedvesem, manapság nem te számolsz, hanem a számítógép.

De ettől függetlenül a matek alaptárgy. Tudod, a matek nem számtan-mértan, hanem analízis, topológia, valószínűségszámítás.

2021. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Engem lebeszéltek róla mert meseltem hogy modelleztem mayaban és nem bírtam mert pepecs volt.Erre azt mondtak nekem hogy ez még monotonabb munka és itt se kell számolni annak ellenére hogy ez mérnöki nem pedig grafikus modellezés.
2021. máj. 28. 13:54
 3/7 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Én nem ebben a szakirányban vagyok, de lassan a BIM-es épületgépészet is inkább modellezés (rajzolgatás) lesz. A 2D minimálisan megmarad, mert kell, de számolgatni más programmal kell keveset. Gondolom gépek és fogaskerekek gyártásánál is van séma, ráhúzható dolgok, sablonok és emiatt keveset kell számolni vagy a 4 műveleten kívül mást nem igazán kell végezni.
2021. máj. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hát kezdjük ott, hogy olyan nincs, hogy testmodellező szakma. lehet középiskolában van cad infó. de ha gépészmérnök akarsz lenni akkor kell menjen a matek. igen, analízis, valszám ilyesmi. tudnod kell hogy megy! hiszen suliban majd lesz jó sok matek, tervezési feladatok. ott biza számolgatni kell. igen, CAD az pepecselés. hiszen ha bonyolult alkatrészt kell csinálni az sok meló és gondolkodás. kezdjük ott, hogy azért kell ám tanulni, hogy tudd mit, hogy is kellene megcsinálni. szóval ja, munka, tanulás, munka.
2021. jún. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
maya az nemtom mi. biztos valami hobbi grafikus cucc. azt tudnod kell, hogy gépészetben a modellezés az szabályok szerint megy. szóval én akkor kezdeném el a helyedben ha nem bánod, hogy seggelni kell és tanulni. meg számolgatni. persze végig lehet kettesekkel szarakodni a sulin, de akkor garant nem lesz munkád.
2021. jún. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én az alkatrész modellezésre gondolok amit aztan kilehet esztergálni vagy 3d nyomtatni.Akkor ilyen munkát nem is lehet gépész diploma nélkül csinálni?
2021. jún. 11. 18:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem. Mert az, hogy te valamit megrajzolsz nem garancia arra, hogy le is lehet gyártani. Ezért kell hozzá gépész tudás. Gépésztechnikummal is dolgozgathatsz ilyesmit. Viszont kell a diploma, mert diploma nélkül nem fogsz lehetőséget kapni.
2021. jún. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!