Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Melyik felnőttképzési intézete...

Melyik felnőttképzési intézetet ajánlanátok TB És Bérszámügyintéző tanfolyamra?

Figyelt kérdés

Olvasom, hogy az EFEB megítélése nagyon vegyes, de a többiről pl PENTA-ról nem találok semmit.

Ti kihez jártatok, vagy jártok.



2021. jún. 1. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:

EFEB-nél végeztem bérügyintéző E-LEARNING képzésen.

Mivel az OKJ 2021. január 1-től megszűnt, így ez a képzés itt náluk tanúsítványt adó képzésként működik tovább, ugyanazzal a tananyaggal, modulokkal, mint a megszűnt OKJ volt, csak nem állami papírt ad. Mivel álláskeresőként nem volt az OKJ-s papírra többszázezrem, így ezt választottam végül mert így az állami vizsga híján olcsóbb. Meg lehet csinálni kombináltan tb-bérként is, vagy külön tb-t meg bért is. Nekem a Tb nem volt lényeg annyira, én a bérügyi számfejtési részére akartam rámenni inkább tudás-kiegészítésként.

Az új típusú szakképzésbe államilag elismert képzésként azt hiszem munkaügyi és társadalombiztosítási ügyintéző lesz az új államilag elismert képzés, de szigorúbb bemeneti feltételekkel (minimum pénzügy-számviteli alapképzettség, és legalább 2 éves pénzügyi számviteli területen igazolt gyakorlat)

Ilyen tanúsítványt adó képzés a Pentánál is van, ott egybevontan Bérügyi és társadalombiztosítási munkatársnak vagy hogy hívják. Néztem még a Pallas70-nél is van, külön Társadalombiztosítás, meg Bérügyintézés tanúsítványt adó képzések szintúgy. De nekem a régi OKJ tematikája szerinti EFEB-es tűnt szimpatikusnak, így én is azt végeztem el, már csak a papírt várom róla hogy küldjék végre :)

2021. jún. 2. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

KÖszönöm a válaszodat, nagyon hasznos volt.

Nekem is inkább a tudás kell ( és inkább a TB,) mint, hogy állást kapjak benne ( bár nyilván elfogadnám,ha jó fizutadnak vele)

Mennyi idő alatt sikerült a képzést e-learningben elvégezni?

Mennyire voltál elégedett az EFEBBel?

a kiírt 70 000 HUF körüli összeg valós vagy vannak rejtett költségek?

2021. jún. 2. 08:14
 3/4 anonim ***** válasza:

A tb-s is jó biztosan, azon is gondolkodtam, de most a bérrel kicsit így is kimerült az anyagi keretem. Bár a TB-seknél inkább elvárják az államilag elismert képesítést, mivel TB-kifizetőhelyen csak államilag elismerttel lehet törvényileg dolgozni.

Elhelyezkedni ezekkel a tanúsítványos képzésekkel inkább a magánszférába lehet ahol nem elvárás az államilag elismert végzettség mint pl. a közigazgatásba, meg a közszférába.

Hát nekem kb két hétbe telt a bérügyet elvégeznem :'D Igaz pénzügyi ügyinétző meg számviteli ügyintéző előképzettségem megvolt hozzá, így jó részét nem is nagyon kellett már tanulnom, mert sok az átfedés vele a gyakorlati részébe, az adók, járulékok, meg bevallások terén. Inkább a munkajogi szabályok voltak a tömények meg az újdonság ami mélyrehatóbban új volt, meg a bérszámfejtés menete, számításai maga. Na mondjuk az ilyen tanúsítványos képzés annyival is volt jobb, hogy a kifuttatott OKJ-s képzésen tötyöröghettem volna egy ilyen képzésen majdnem egy évet elnyújtva is körülbelül. Így viszont a saját tempómba haladva megcsinálhattam, nem a kötött tanfolyam menetéhez kellett igazodnom.

Az EFEB-es tb bérügyi képzésekre amúgy a tanfolyam kezdetétől 3 hónap áll rendelkezésre teljesíteni.

2021. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Csele Kitti ***** válasza:

Sziasztok,


Én is csak az EFEB-ről tudok nyilatkozni, tavaly jártam hozzájuk, pont a pandémia közepén, ezért kicsit csúszott a tanfolyam. Online formában végeztem, szerintem nagyon profik, nekem bejött, hogy szabadon haladhattam. Rengeteg gyakorlati videó van fent ahol nagyon alaposan magyarázzák el a dolgokat. Ez egy nagy cég, nem engedhet meg magának bóvli oktatást. Az okj vizsga már idén volt. Gondolkodom még a TB-n is, a tanfolyamvezető mondta, hogy idén náluk még lehet okj-s vizsgát tenni. Szerintem megpróbálom, mert azért az oks-p papír az csak jelent valamit.

Remélem segítettem.

Kitti

2021. jún. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!