Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Gyógyszertári assz. vagy...

Gyógyszertári assz. vagy Radiográfiai assz. képzéssel lehet jobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Mind2 szakma tetszik, de melyikkel lehet jobban munkát találni itthon / nyugat euban?



Egy gyógyszertári assz.nak jobb német tudás kell gondolom.

+ Honosítani a szakmákat.


És milyen a munkakör? Azaz egy átlagos napja? 8órás?



2021. jún. 17. 12:48
A kérdező szavazást indított:
Gyógyszertári assz.
Radiográfiai assz.
7 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:

Igaz egyik szakmát se végeztem el, de ismertsége körből azt tudom, hogy sima gyógyszertári asszisztenssel (nem a gy.kiadó szakassz.) nem nagyon lehet elhelyezkedni, vagy ha igen akkor a fizetés se olyan.

Én a helyedben inkább radiora mennék, viszont mindkettőhöz kell külföldön nyelvtudás.

Német nyelvterületen sokszor az a szokás, hogy segítenek megszerezni a nyelvvizsgát, addig is foglalkoztatnak, mint segédápoló és szállást is biztosítanak kb 100-150€ért. Te dolgozol, tanulsz ezerrel és amiután megvan a nyelvvizsga, utána lehet dolgozni. Persze a végzettséged kell honosítani, ahhoz sokszor ki kell kérni különböző doksikat, amik sokszor nem ingyenesek..

Ha szívesen csinálnád, akkor érdemes belevágni, itthon van egy jó eüs csoport, amiben leírják hogy melyik országba, mi kell hogy kijuss és esetleg a munkáltató miben tud segíteni.

2021. jún. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Melyik tetszik neked jobban ?

Tanulj mind a kettőre sokat . Ha valamelyik jobban tetszik csináld azt

De ha van időd és energiád akkor csináld mind a kettőt .


Sok sikert !

2021. jún. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!