Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen egyszerű módja van a...

Milyen egyszerű módja van a matek tanulásnak ami alternatív módja lehet a szokványos matek könyvek matek tanítási módoknak?

Figyelt kérdés
2021. júl. 10. 00:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ attól is, hogy milyen szintre gondolsz.
2021. júl. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
éretségi meg úgy az alapoktól is értem.
2021. júl. 10. 01:04
 3/11 A kérdező kommentje:
Hogy jól hasznosuljon a mindennapi életben. Ha valamit meg akarunk vizsgálni miért van stb.
2021. júl. 10. 01:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a legtöbb kiadvány „képletközpontú”, vagyis magold be a képleteket mindenféle ok-okozati összefüggés nélkül, aztán használjad. Ez az érettségire kb. elég is, már ha az ember nem mérnök vagy matematikus akar lenni, már pedig a nagytöbbség így van vele.

Sokan az Obádovics- és Bólyai-könyveket ajánlják, ezekkel kapcsolatban személyes tapasztalatom nincs.

2021. júl. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát nekem ezekhez is az hogy ugyan olyan satu vagyok hozzá mint a többihez meg egyébként ugyan olyanok is!
2021. júl. 10. 02:03
 6/11 A kérdező kommentje:
Buz* formulák vannak abba is ! Valami olyan kéne ami könnyű az agynak! Meg közérthető közel hozza a mindennapokat akár alpári is lehet végtére csak parasztoknak kell xD Olyan könyvet nem igen találsz ami parasztoknak íródott!
2021. júl. 10. 02:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Vannak oktatóvideók is, nem kell feltétlen könyvben gondolkodnod.
2021. júl. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal jobb és érthetőbb az, ahogy egyetemen tanítják a matekot.


Veszünk egy definíciót, majd pedig hozzá kapcsolódó tételeket, és azokat bizonyítjuk. És így látszik, hogy melyik képlet honnan jön ki, emiatt nem kell megtanulni, hanem elég megérteni, és magadnak is le tudod vezetni helyben a könnyebbeket.


#6-ra: A b*zi formulákat nem kell bemagolnod, arra van a függvénytáblázat. Csak látnod kell köztük a kapcsolatot, és tudnod kell alkalmaznod őket.

2021. júl. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos képletek nélkül nem fog menni. Le lehet őket vezetni, másodfokú egyenleteket teljes négyzetté kiegészítéssel megoldani.

Péter Rózsának vannak olvasmányos könyvei.

Oktatóvideókon talán érthetőbben elmagyarázzák az összefüggéseket.

2021. júl. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Péter Rózsa könyveit én is nagyon szerettem, szerintem mindenki számára érthetően.

[link]


Ami talán még érdekes az Mosóczi András: A gondolkodás forradalma című írása. Biztos lesz pár dolog benne, amit nem értesz, de alapvetően laikusoknak íródott (főként az élethez közeli matekról beszél, plusz,hogy hogyan fejlődött az évek során). [link]


Jó olvasást :)

2021. júl. 13. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!