Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogy működik az esti iskola?

Hogy működik az esti iskola?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérésem hogy mindenki amit csak tud az esti iskoláról hogy hogy működik írjon!pl.hogy vannak e fiatalok? Hány éves kortól lehet menni? Vlm? Mikor kell menni? Nehéz e ? Hányan vannak egy osztályba? Mi kell hozzá? Mennyibe kerül? Budapesten van e? Mennyi az átlag korosztály? Én külföldön éltem majdnem 3 évet. 18 leszek és a 9.osztályt csak elkezdtem de időközben kiköltöztem és bem fejeztem be. Hogy akkor most 9.be raknak vissza vagy kornak megfelelően vagy kell e különbözetet tenni hogy felvegyenek? Vagy esetleg csak egy bizonyos tanulmányi eredménytől vesznek fel? Számít e az általános jegyek? A felvételi? Milyen a közösség? Van e végzős bál az érettségi után? Nem e maradtam le semmiről? Pls. Lehetőleg tapasztalt emberek írjanak. Vagy tudja hogy működik ez.

2021. szept. 10. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is estire járok, Pécsen.

Nálunk ingyenes. Lehetett volna különbözeti vizsga, de az elejétől kezdtem, mert sokat felejtettem.

Nálunk vannak 20 évesek is, pár 40 év feletti, a legtöbben ilyen 25-35 körül vagyunk.

Heti 3x van, hétfő, szerda, csütörtök, 3 órától estig. Egy másik suliban pénteken van délután, és szombat reggel tanitás.

Negyedévente vannak vizsgák. Egyes tantárgyakból van dolgozat néha, az is beleszámit a félévi, meg évvégi jegybe.

Kb ennyi infóval tudtam segiteni. :)

2021. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Én általános iskola 8. osztályát végeztem tavaly estin. Sokkal kényelmesebb volt, mint előtte a nappali tagozat, mivel csak heti 2 nap, délutántól kora estig. A diákok nagyrésze velem egyidős volt, 16-17 évesek, de voltak 25-30, sőt 40-45 évesek is. 16 éves kortól lehet menni egyébként estire. Kevesebben vannak mint nappalin, gondolom ez egyértelmű, mi 20-an voltunk.
2021. szept. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Este felé kell járni. Amikor gimis voltam, akkor a sulinkba is jártak esti tagozatosok. Ugye én kolis voltam. Bírtam őket, mindig dumáltunk meg blútoszon mindig küldtünk egy másnak hülyeségeket. De hát ugyi az még egy más világ volt...
2021. szept. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Százazor engedékenyebbek, és nincs meg a tanár felsőbbrendűségi érzet, mivel sok esetben a tanár fiatalabb mint a tanulók.

Nekem életem egyik legjobb döntése volt átiratkozni.

2021. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"vannak e fiatalok?" - Vannak. Többnyire fiatalok vannak, úgy tudom.


"Hány éves kortól lehet menni?" - 16.


"Mikor kell menni?" Amelyik esti suliról én tudok, ott akkor kezdődnek az órák, amikor a nappalisok már végeztek, tehát kb. olyan 2-től vagy 3-tól. Nappalis tanárok tanítják az estiseket is. Este 7-8 körül végeznek. Hetente talán 3 nap.


"Nehéz e ?" - Hát a nappali nehéz-e? Kinek így, kinek úgy... Amennyire hallom, vannak, akik nagyon is jó eredménnyel végeznek, mások viszont bukdácsolnak, legalábbis bizonyos tantárgyakból...


"Hányan vannak egy osztályba?" - Nem sokan, olyan tizenvalahányan szerintem. Persze minél több jelentkező lenne, annál jobban örülne a szervező, gondolom, úgyhogy ennél többet is felvehetnek. Hogy mi a minimális létszám, azt a szervező dönti el: ha neki nem éri meg X fő alatt, akkor nem indít osztályt. De akik valahol elkezdték, azok már csak leérettségizhetnek... Olyanról nem hallottam még, hogy mondjuk pont az érettségi évében megszűnt volna az adott esti suliban a lehetőség a túl kevés jelentkező miatt.


"Mi kell hozzá?" - 8 általános, meg egy mély lélegzet. :) A beiratkozáshoz iskolai bizonyítványok, személyi, lakcímkártya, TAJ-kártya.


"Budapesten van e?" - Van, több helyen is. Gugli?


"akkor most 9.be raknak vissza" - Hát nyilván, hiszen csak 8.-ról van bizonyítványod.


"vagy kornak megfelelően" - Nem. (Nappalin sem.)


"kell e különbözetet tenni" - Nem.


"csak egy bizonyos tanulmányi eredménytől vesznek fel?" - Nem.


"Számít e az általános jegyek?" - Nem.


"A felvételi?" - Nincs, mivel olyan sok jelentkező azért nincs.


"Milyen a közösség?" - Ahogy sikerül. Véletlenszerűen jönnek össze az osztályok, nincsenek osztálykirándulások meg egyéb iskola által szervezett programok - de attól még ti szervezhettek magatoknak bármit. Felnőtt emberek vagytok, nincs megtiltva. :)


"Van e végzős bál az érettségi után?" - Nincs. De attól még ti szervezhettek magatoknak, ha akartok, ki állhatná utatokat? :)


"Nem e maradtam le semmiről?" - Nem. Még simán bekapcsolódhatsz, szeptember első fele van.


Pl. a Budakalász Gimnázium Budapesten belül több helyen is és vidéken is szervez estit, keress rájuk.


Felvételi és Kommunikációs Központ:

+36 80 202 302 (ingyenes zöld szám)

+36 30 202 3232

beiratkozas.budakalasz@sziltop.hu

2021. szept. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!