Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Meglehet tanulni szépen énekelni?

Meglehet tanulni szépen énekelni?

Figyelt kérdés

Imádok énekelni…de sajnos nincs jó hangom. Bár nem hallott senki énekelni, de egyszerűen nem jó.

Ha járnék magántanárhoz és segítene akkor gitár mellett lehet jó a hangom? Vagy muszáj ehez tehetség?



2021. nov. 4. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
A technika fejleszthető, de maga a jó énekhang egy adottság.
2021. nov. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bárki meg tud tanulni énekelni. Persze kell hozzá hallás, de az is fejleszthető és ha gitározol, akkor van is. A hangszín az ami adottság, emiatt hallod mindenki hangját másnak, a beszéd- és énekhangot egyaránt. Illetve a hangterjedelmed is korlátos, bár az elején még nagyon szűk lesz és ahogy belejössz tágul, de van egy fizikai korlát ami fölé és alá nem fogsz tudni menni. Láttam már olyat aki ezt nem vette tudomásul, mély hanggal az egekben akart mindenáron énekelni, nem is lett jó vége. De ha az adottságaidnak megfelelően énekelsz, akkor elég hamar eljutsz a hallgatható szintre. Onnan pedig csak tőled (és a pénztárcádtól) függ, hogy hova tovább, akár a színpadig is vezethet az út.
2021. nov. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2021. nov. 4. 22:57
 4/4 DoItLive válasza:
Ez a kérdés engem is foglalkoztat, főleg mivel elég mély a hangom és nem igazán szeretem felvételről visszahallgatni.
2021. nov. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!