Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A technikumi oklevélnek van...

A technikumi oklevélnek van értelme?

Figyelt kérdés
A technikumnak a plussz pontokon és az érettségin kívül van értelme?gépi forgácsolónak szeretnék tanulni.

2021. nov. 30. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez szakmától függ. Mi nagy bajban is vagyunk most a lányommal, mert én őszintén az ilyen logisztika meg pénzügy szakmáknak nem látom értelmét. Aki ilyen embert akar, az úgyis diplomásat vesz fel. És most már min. 5 éves egy technikum, van, amelyik 6, és pár éve változott a szabályzat, és nem adnak 4. év végén érettségit, végig kell csinálni. Aztán a legtöbb megy a szalagra betanított munkára, nem értem ez kinek jó.

A gépi forgácsoló amúgy nem hangzik rosszul, abból szerintem nincs egyetem, és legalább gyakorlati tudást ad. Az ilyesmivel biztos el lehet helyezkedni, de ha mindenképpen tovább szeretnél tanulni, akkor valami lazább gimit kéne keresni, most mi is inkább ilyenben gondolkodunk. A technikumban sok a szakmai tantárgy, arra megy el az idő, és nem a továbbtanulásra koncentrálnak.

2021. dec. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, egyébként nem szeretnék továbbtanulni.
2021. dec. 2. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor viszont érdemes egy olyan szakgimit választani, ami tetszik és úgy gondolod, hogy el tudnál vele helyezkedni.
2021. dec. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát a teknikás az elvileg egy középfokú termelésirányító, előmunkás, csoportvezető, művezető (persze, nem az iskolából kijőve, hanem pár év tapasztalattal). Azt is lehetne mondani, hogy a szakmunkás tudja, mit kell csinálni, a technikus meg azt is tudja, miért úgy kell csinálni. A valóságban nagyon félre tud csúszni. De a társadalom (munkáltatók) ostobasága az nem a oklevél bűne. A képzési rendszer abban hibás, hogy nagy különbségek lehetnek annak a megítélésében, hogy mit kell tudni és mit nem - ezt nem tudom, az iskolák önállóságának vagy ostobaságának lehetne minősíteni, alighanem 50-50 %. Legtöbbször okosabb embereket igényelne, mint a szakmunkásképzés, a négy alapműveletre nem lehet rácsodálkozni, hogy ez meg aztán micsoda? Szóval kissé lutri, én ezen lehetséges problémákkal együtt is ezt választanám. Mondjuk, én ezt választottam. :D De akkor még a technikum 4 éves középiskola volt.
2021. dec. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-esnek sajnos nagyon igaza van. A képzés hibája, hogy gyakorlatilag nem aszerint szelektálnak az iskolák, hogy milyen értelmi képességek kellenének az adott szakmához, hanem vannak a népszerű szakmák, ők tudnak válogatni, meg vannak a kevésbé népszerűek, ők meg felvesznek bárkit, hogy legyen gyerek. Pl. hallottam olyat, hogy félévkor bukott a gyerek, és mégis felvették technikumba!. Ezek után nyilván ott elég nehéz lehet egy színvonalat hozni.
2021. dec. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!