Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen tanfolyamot válasszak,...

Milyen tanfolyamot válasszak, ha ülőmunkát szeretnék/tudok végezni?

Figyelt kérdés

Fiatalon rokkant és leszázalékolt lettem, ezért úgy döntöttem, hogy karaácsonyra tanfolyamot kérek, hogy kapósabb legyek a munkaerőpiacon. Tudom, sokat nem fog segíteni, de a nullánál több.


Milyen tanfolyamot válasszak? Pár hónapos, rövid képzésre gondoltam, amivel elhelyezkedhetek egy irodában. Adminisztrátor, recepciós, bármi ilyesmit szívesen végeznék, ami gépelés és fizikailag meg tudom csinálni.


Biztos kihagyok valami fontosat, de nem jut más eszembe. Kérdezzetek nyugodtan, aki segít, annak adok egy zöld pipát. :)



2021. dec. 6. 16:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
A fejeddel mi a baj? Mert ha csak ülni tudsz, attól még lehet karriert építeni és jól dolgozni, nem csak adatrögzíteni vagy telefonálgatni.
2021. dec. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A fejemmel szerintem semmi, olyan átlagember vagyok. Nem egy tehetség semmiben, de nem is átlag alatti, aki egy értelmes mondatot sem tud összehozni. Igaz, a számolás sosem volt erősségem.


A nagyobb baj, hogy nincs tőkém. Szeretnék dolgozni, és tőkét gyűjteni.


Informatikai képzés is érdekel, pár napja kitettem egy informatika-specifikusabb kérdést, de nulla válasz jött rá. Pont ma emeltem ki.


Kíváncsi vagyok, hogy kapok-e itt ötleteket kívülállóaktól, mindig van mindek utánanézni, vagy van mit megismerni.

2021. dec. 6. 17:08
 3/14 A kérdező kommentje:
*minek, nem mindnek. :D
2021. dec. 6. 17:09
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Informatikán belül most nagyon fut a programozás, bőven jó ülve ;) én is ezt csinálom, pedig futhatnék is.


De ha nem akarsz programozni, akkor is vannak olyan IT közeli szakmák, amikkel azért jobban lehet keresni és több lehetőséged is van, mint adminisztrátor: online marketing manager (PPC, Ads, Facebook, stb.), tartalomíró (blogírás, SEO szövegírás), dizájn és grafika, de lehetsz akár virtuális asszisztens is cégeknek.


Online lehet oktatni is: nyelveket, elméleti dolgokat (megtanulsz bármit és tovább adod a fentiek közül).


Milyen nyelveken beszélsz? (angol feltétlenül kell!)

2021. dec. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Programozni akarnék ugyan, csak félek a matekjától, a suliban sem voltam túl jó benne.


Ezeket, amiket írtál sajnos nem láttam magyar cégeknél, mint álláshirdetés. Nemzetközo cégeknél meg olyan versenyhelyzet van, hogy elvesztem. Mindig jön egy indiai/arab/afrikai, aki 3x olcsóbb, mint én, és fiverren hirdetik magukat. (meg upworkon, meg az összes többi helyen)


Amit én néztem, az az UX/UI webdesigner volt, webfejlesztő, rendszergazda, programozó, de mint említettem, elég nagy parám a matek.


Oktatni nem tudok olyan szinten, hogy taníthassak, fiatal vagyok. Beszélgetési szinten megy az angol, de tervben van a nyelviskola, csak hát az is pénz.

2021. dec. 6. 17:23
 6/14 anonim ***** válasza:

Programozó, webfejlesztő (de akár projekt menedzser is tud otthonról dolgozni, ha ügyes), tartalomíró, író, szerkesztő, marketinges, szakfordító, könyvelő, telefonos követeléskezelő, de online tanácsadás jellegű munka is bőven van, mint dietetikus, táplálkozási tanácsadó, coach, stb. Lehet kézműves dolgokat is készíteni és eladni pl. meskán.

Ügyfélszolgálatos, értékesítő, designer (UX/UI), adatelemző, közvéleménykutató, grafikus, HR toborzás (recruiter munkák), stb.


Mihez értesz? Mi érdekel? 2022-ben online dolgozni gyerekjáték, csak az a kérdés, mennyit vagy hajlandó tenni érte. Ma már értelmes képzésekre lehet Képzési hitelt is igényelni, elvégzed, visszatörleszted, és máris jobban jártál, mintha diákmelót végeznél hullámokban, mert csak adatot rögzítesz.

2021. dec. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Ezeket, amiket írtál sajnos nem láttam magyar cégeknél, mint álláshirdetés."


Az állások 80% nincs meghirdetve. Neked kell utána menni. Upwork-ön apróért dolgoznak indiaiak, de nem mindenki választja a "jó occót" a minőség rovására.


Ezenkívül pedig el lehet menni egy céghez főállásban is dolgozni kb. akármelyikkel, amit itt látsz, csak otthonról dolgozol, nem kell feltétlenül vállalkozónak lenned és egyedül kukázni a megbízásokat.

2021. dec. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A matek olyan szinten nem kell, hogy emiatt ne vágj bele. Nem neked kell lenni a következő Bill Gates-nek. Egy közepes matekkal is elvagy már ezen a területen. Nem leszel ász-top-programozó, naés? Megélni akarsz belőle, nem? Azt meg meg lehet, simán és egyszerűen!
2021. dec. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én ezt csináltam végig (még megy a sorozat, de már csak néha nézek rá, mert már dolgozom és nincs időm). A videók ingyen vannak, magyarul, a srác jó fej, lehet tőle kérdezni is: https://www.youtube.com/playlist?list=PL1WwhU4dv6tG8C8aGca5I..
2021. dec. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én nem vagyok jó a marketingben, szóval, ha ilyet hirdetnék nem találná meg senki, fizetni meg nem tudok érte. Egyelőre mindenképp alkalmazott szeretnék lenni, lehet, hogy X év múlva majd vállalkozóvá válok, de mivel most kerülök ki a munkaerőpiacra, így én az alkalmazotti létre lennék most nyitott.


Azt nem írtam, hogy egy közeli munkahelyre be tudnék járni, nem vagyok annyira rokkant, hogy fel sem tudok állni, csak emelni, több műszakban dolgozni, ilyesmit nem tudok csinálni. Nem csak itthonról végezhető munkák érdekelnek, sőt, örülnék, ha emberek közé mehetnék már.


6# Kérdezed, hogy mi érdekel. Ha belegondolok, leginkább az informatika és a természettudományok, de az utóbbit most félretettem, mert egyetemre nincs pénzem, az ösztöndíj meg irreális az esetemben. Szóval maradnék az informatikánál. Hitelt nem vehetnék fel, nem engednék a szüleim és mivel velük élek, ezért az van, amit ők akarnak. Karácsonyi ajándék lenne ez.


Amiket felsoroltál, az nagy segítség támpontnak, köszönöm!


Amit el tudok képzelni: Programozó és webfejlesztő, ha át tudok menni a matekján. Tartalomíró, ha magyarul kell írni, nyelviskola után angolul is.


Amit nem szeretnék: marketinges, ez egyértelmű, ki nem állhatom az értékesítést és a külsőm sincs meg hozzá. Se a hangom, se a kisugárzás, ez fix, hogy nem menne.

Könyvelő, telefonos követeléskezelő, online tanácsadás. kézműves.

A telefonon idegenekkel beszélgetés nem menne, mert nehezen kezelem a durvaságot, a tanácsadáshoz nincs elég tudásom, sem kisugárzásom, a kézügyesség sem adott.


A többiben nem tudom. Író alatt mit értünk? Könyv-, vagy cikkírót? A műfordításhoz diploma kell, ez nem opció jelenleg. Összességében azt hiszem ezek közül mindenképp az informatika.

2021. dec. 6. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!