Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van ilyen lehetőség életmentés...

Van ilyen lehetőség életmentés területén?

Figyelt kérdés

Már régóta érdekel az életmentés, de már utolsó éves vagyok egy egyetemi BA képzésen, aminek semmi köze ehhez.

Nem szeretném, hogy kárba vesszen a diplomám (sokat szenvedtem érte, nem szeretném, hogy feleslegesen), ezért az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan ráépülő képzés, vagy átképzés, ami alkalmassá tesz vagy a mentési tevékenységek elvégzésére , vagy a katasztrófavédelem területére. (Nem ügyintéző munkakörre gondolok nyilván, hanem aki segíthet embereket menteni, meg ilyenek, és nem folyton az irodában ül)

Új alapdiplomába kezdeni nem szeretnék, max mesterképzésbe, de egy szakirányú továbbképzés lenne a legjobb.:) (Vagy akár szerven belüli képzés is jó lenne, pl az OMSZ-nél vagy katasztrófavédelmi szervnél)

Sajnos (nyilván) a legtöbb ilyenhez egészségügyi területről szükséges diploma, ezért tettem fel ezt a kérdést, hátha valaki tud ilyen képzésről, vagy munkakörről, ahova a jelentkezéshez szinte mindegy, hogy milyen diplomája van az illetőnek. (Nekem államtudományi területről lesz.)


Pl ilyenekre gondolok:


[link]


Csak ez nem a mentésben vesz részt, hanem inkább az ügyeket intézi, ha jól értelmezem, de hasonló továbbképzésre gondolok .:)


A segítséget nagyon szépen köszönöm!



2022. febr. 2. 12:13
 1/1 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk jó lenne tudni, hogy mi az alapdiplomád...


Egyébként van olyan lehetőség, az OMSZ-nál, hogy kapsz egy "gyorstalpalót", azzal dolgozhatsz mentőgépkocsin, de mellette el kell végezned egy tényleges mentőápoló képzést x idő alatt.


Ha tényleg érdekel, keresd fel az állomásfezetőt vagy a főápolót a szimpatikus állomáson, ők biztosan tudnak aktuális információval szolgálni!

2022. febr. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!